Grosicki: Takie mecze budują drużynę!

Piłka nożna

Najważniejsze jest zwycięstwo, bo niedługo nikt nie będzie pamiętał o stylu, a takie wygrane budują drużynę i atmosferę. Wierzę, że dzięki takim meczom idziemy w dobrym kierunku - powiedział po dramatycznym meczu z Armenią Kamil Grosicki.

Marcin Feddek: Ten mecz nie był tak porywający, jak ten z Danią. To właśnie tamto spotkanie tak nas wiele kosztowało czy po prostu tym razem nie szło?

Kamil Grosicki: Trudno powiedzieć, bo nasza grupa jest bardzo wyrównana. To było widać na boisku, bo nawet mimo przewagi zawodnika, mieliśmy problemy ze stworzeniem sytuacji. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo, bo niedługo nikt nie będzie pamiętał o stylu, a takie wygrane budują drużynę i atmosferę. Wierzę, że dzięki takim meczom idziemy w dobrym kierunku.

Kiedy schodziłeś, to Kapustkę natchnąłeś, by szarpał za ciebie.

To normalna sprawa, bo jak wchodzi kolega, to życzy mu się najlepiej. Rzut wolny z ostatniej akcji został podyktowany po faulu na nim, więc też ma udział przy tej bramce.

Co pomyślałeś po golu Lewandowskiego?

Przede wszystkim podskoczyłem, byłem bardzo szczęśliwy, że zdobyliśmy bramkę w ostatnich sekundach. Takim meczem pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną i idziemy w dobrym kierunku.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marcin Feddek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze