Maradona o Miliku: Uwierzcie, on sprawi, że Neapol zapomni o Higuainie

Piłka nożna

Patrząc na wiek i siłę Arka Milika, wiem, że niedługo znów będzie grał dla Napoli. A jeśli dalej będzie strzelał tyle goli, w Neapolu nikt już o Gonzalo Higuainie nawet nie wspomni - zapewnił w poniedziałek legendarny Diego Maradona.

Milik i Maradona spotkali się już w niedzielę. Zupełnie przypadkiem. W rzymskiej klinice Villa Stuart, gdzie Polak przeszedł operację zerwanych więzadeł. Panowie zrobili sobie zdjęcie, które opublikowała na Twitterze agencja menedżerska, dbająca o interesy 22-letniego napastnika.

 


"Życzenia powrotu do zdrowia od najlepszego piłkarza w historii" - brzmi podpis pod zdjęciem.

Obecność Maradony w Rzymie nie była jednak przypadkowa. Dawny piłkarz Napoli (81 bramek w 188 spotkaniach) wziął w poniedziałek udział w "Meczu dla Pokoju" - rozgrywanym w Rzymie, charytatywnym starciu dawnych i obecnych gwiazd. Oprócz niego, na boisko wybiegły takie postacie, jak Javier Zanetti czy Mauro Icardi.

Na przedmeczowej konferencji, Argentyńczyk znów odniósł się do Polaka.

– Wiadomość o kontuzji Milika mnie zasmuciła, ale w piłce nożnej w ciągu minuty wszystko może się zdarzyć. Patrząc jednak na wiek i siłę tego chłopaka wiem, że niedługo znów będzie grał dla Napoli. A jeśli dalej będzie strzelał tyle goli, w Neapolu nikt już o Gonzalo Higuainie nawet nie wspomni. Oczywiście, gdyby to ode mnie zależało, chętnie bym go na te kilka miesięcy zastąpił. To chyba jednak musi być decyzja klubu – dodał z uśmiechem.
 
Przypomnijmy, że po operacji Milik będzie pauzował przez cztery miesiące. Reprezentant Polski doznał urazu w sobotnim starciu z Danią (3:2). Czy proroctwa Maradony się sprawdzą?

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie