Polscy juniorzy awansowali do kolejnej rundy eliminacji piłkarskich ME U-19

Reprezentacja Polski pokonała w Toruniu Irlandię Północną 1:0 (0:0) w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy do lat 19 i awansowała do kolejnej rundy. Jedyną bramkę strzelił w 60. minucie Florian Schikowski.

Wcześniej biało-czerwoni pokonali w Szubinie Macedonię 4:0 oraz przegrali w Inowrocławiu ze Słowacją 0:1.

W drugim meczu grupy 11, w której grali Polacy, Słowacja pokonała w Szubinie Macedonię 2:0 (0:0) i także uzyskała awans do dalszej rywalizacji. Bramki zdobyli Martin Adamec w 55. minucie oraz Viktor Jedinak w 93.

Polska – Irlandia Północna 1:0 (0:0)

Polska: Hubert Gostomski - Mateusz Spychała, Mateusz Żyro, Adam Chrzanowski, Mateusz Hołownia - Kamil Jóźwiak, Florian Schikowski (74. Maciej Felsch), Konrad Handzlik (65. Paweł Tomczyk), Kamil Wojtkowski - Patryk Dziczek, Marcin Listkowski (85. Sebastian Milewski).

Irlandia Północna: Conor Hazar - Dylan King (65. Jack White), Joe Crowe, Matthew Smyth, Cal Templeton (72. Tre Sterling) - Mark Mcee, Nathan Kerr, Kyle McClean, Christopher Gallagher (28. Daniel Rooney), Shayne Lavery - Brendan Glackin.

Bramka: 1:0 Florian Schikowski (60).

Żółte kartki - Polska: Konrad Handzlik, Kamil Wojtkowski; Irlandia Północna: Daniel Rooney, Joe Crowe, Kyle McClean.

Sędzia: Erik Lambrechts (Belgia)

Tabela końcowa:

1. Słowacja 3  (7-0)
2. Polska 3  (5-1)
3. Irlandia Północna  3  (2-3)
4. Macedonia 3  (1-8).

Kolejny etap – „Elite Round”, do której z trzynastu łącznie grup awansują zespoły z miejsc 1. i 2. oraz najlepsza drużyna z trzeciego, rozegrany zostanie wiosną przyszłego roku. Będzie to faza decydująca o awansie do mistrzostw Europy. Turniej finałowy odbędzie się w Gruzji w dniach 2-15 lipca 2017 roku.