To w Andorze też umieją tak strzelać?! Kosmiczny gol na 18-stkę! (WIDEO)

Jeśli nie liczyć zespołów bez punktów, Andora to przedostatnia reprezentacja w rankingu FIFA - wyprzedza jedynie Brytyjskie Wyspy Dziewicze. I ta sama - praktycznie amatorska - reprezentacja, przegrała w poniedziełek ze Szwajcarią tylko 1:2, strzelając 23. gola w historii swoich meczów o stawkę. Gola, zaznaczmy, stadiony świata.

To stało się w ostatniej minucie spotkania. Bramkarz Andory Gomes Moreira wznowił grę potężnym wykopem na połowę Szwajcarów, gdzie czekał już Alexandre Martinez. Obchodzący tego dnia 18. urodziny zawodnik zabrał się z piłką, by po chwili z około 20 metrów kropnąć na bramkę. Futbolówka wylądowała w samym okienku. Szwajcarzy patrzyli i nie dowierzali.

Takiego prezentu Martinez raczej nie zapomni. Tym bardziej że gra na co dzień w V lidze hiszpańskiej, a mecz ze Szwajcarią był dla niego dopiero trzecim w reprezentacji. Równa rywalizacja z zawodnikami pokroju Granita Xhaki i Xherdana Shaqiriego, na pewno wpłynie na jego psychikę i piłkarski rozwój. Oby w sposób jak najbardziej konstruktywny.

Kosmiczną bramkę Martineza obejrzysz w załączonym materiale wideo.