Białobłocki będzie kolarzem CCC Sprandi Polkowice

Inne
Białobłocki będzie kolarzem CCC Sprandi Polkowice
fot. PAP

Marcin Białobłocki, który zajął 14. miejsce w jeździe indywidualnej na czas w mistrzostwach świata w Katarze, będzie od przyszłego sezonu kolarzem grupy CCC Sprandi Polkowice. Podpisał roczny kontrakt - poinformowała w środę wieczorem ekipa z Dolnego Śląska.

"Marcin będzie dla nas ogromnym wsparciem. Liczymy na jego dobre wyniki w jeździe indywidualnej, ale nie tylko. Jest on kolarzem, który potrafi wyjść na czoło peletonu, nadać wysokie tempo, podgonić ucieczkę czy też rozprowadzić sprintera. Posiada on też ogromną wiedzę, którą będzie mógł przekazać naszym młodym kolarzom" - powiedział dyrektor sportowy ekipy CCC i jednocześnie selekcjoner reprezentacji Piotr Wadecki, cytowany na stronie internetowej grupy z Polkowic.

 

Jak wspomniał, kilkakrotnie miał okazję pracować z Białobłockim w reprezentacji.

 

"To z pewnością wyjątkowa osoba, która poznała tę stronę życia, którą wielu kolarzy poznaje dopiero po zakończeniu kariery. Kilka ciężkich lat spędzonych w Wielkiej Brytanii wykształtowało w nim ponadprzeciętnie wysoką etykę pracy, którą chcielibyśmy +zarazić+ cały zespół" - dodał.

 

33-letni Białobłocki był objawieniem ubiegłego sezonu, w którym wywalczył tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas, wygrał kończącą Tour de Pologne "czasówkę" w Krakowie, a w mistrzostwach świata w Richmond zajął dziewiąte miejsce. W tym sezonie zdobył srebro w mistrzostwach kraju, ustępując Maciejowi Bodnarowi. W środę w Dausze byłby ponownie w pierwszej dziesiątce najlepszych na świecie, gdyby nie błąd pilota, który źle go skierował.

 

W 2005 roku Białobłocki przerwał na kilka lat rozpoczynającą się dopiero karierę sportową, wyjeżdżając za chlebem do Wielkiej Brytanii. Po pewnym czasie wrócił do treningów, łącząc pracę zarobkową z jazdą na rowerze. Nie licząc krótkiego epizodu w polskiej ekipie PSB, został kolarzem zawodowym mając 27 lat, w roku 2011. W dwóch ostatnich latach reprezentował barwy brytyjskiej ekipy One Pro Cycling.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie