Gardzielik w "stajni" Turkowskiego. Niebawem pierwsza zawodowa walka

Sporty walki
Gardzielik w "stajni" Turkowskiego. Niebawem pierwsza zawodowa walka
fot. PAP

Walczący w wadze średniej Kamil Gardzielik związał się menedżerskim kontraktem z promotorem bokserskim Tomaszem Turkowskim i niebawem rozpocznie zawodową karierę. Swoją pierwszą walkę na zawodowych ringach stoczy podczas gali w Kaliszu, która odbędzie się już 12 listopada.

Gardzielik jest aktualnym amatorskim mistrzem Polski w kategorii 75 kilogramów i jest to jego drugi mistrzowski tytuł, po tym wywalczonym w 2013 roku. W życiu 23-latka przyszedł jednak czas na zmiany i dlatego zdecydował się on na wkroczenie na zawodowe ringi. Pomóc ma mu w tym promotor Tomasz Turkowski, który od teraz poprowadzi karierę obiecującego pięściarza. Na początek Gardzielik wystąpi na listopadowej gali w Kaliszu.

- To będzie dla mnie debiut na ringu zawodowym. W tym tygodniu czekam na potwierdzenie zawodnika , z którym skrzyżuje rękawice - mówi 23-letni pięściarz. - Cieszę się, że w końcu będę toczył walki w gronie zawodowców. Jako amator stoczyłem ponad 200 pojedynków, walczyłem z czołówką światową, przez kilka lat należałem do kadry narodowej. Przez 12 lat rywalizacji w tym sporcie osiągnąłem dość dużo i cieszę się, że mogłem reprezentować nasz region na turniej ogólnopolskich. Jest we mnie jednak lekki niedosyt i czuję, że nie pokazałem wszystkiego na co mnie stać dlatego zamierzam spełnić się w zawodowej karierze. Jestem optymistycznie nastawiony, ale wiem, że początki będą trudne - twierdzi Gardzielik.

23-latek jest kolejnym pięściarzem w "stajni" Turkowskiego. Gardzielik poszedł w ślady między innymi m.in. Macieja Sulęckiego (23-0, 8 KO), Michała Olasia (1-0, 1 KO), Norberta Dąbrowskiego (18-5-1, 7 KO) czy Piotra Podłuckiego (2-0, 1 KO).

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze