UEFA podtrzymała karę! Mecz Legia Warszawa - Real Madryt przy pustych trybunach

Piłka nożna
UEFA podtrzymała karę! Mecz Legia Warszawa - Real Madryt przy pustych trybunach
fot. Cyfrasport

UEFA pozostała nieugięta! Komisja Odwoławcza podtrzymała wcześniejszą decyzję o zamknięciu stadionu Legii Warszawa na mecz z Realem Madryt w Lidze Mistrzów.

"Legia Warszawa informuje, że odwołanie złożone w sprawie kar za incydenty podczas meczu przeciwko Borussii Dortmund zostało odrzucone decyzją Appeals Body, organu dyscyplinarnego UEFA drugiej instancji. Oznacza to, że stadion pozostaje zamknięty na kolejny domowy mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Realowi Madryt (2 listopada 2016 roku). W związku z odrzuceniem apelacji Klub informuje, że dziś wystąpi o pisemne uzasadnienie decyzji w celu rozpoznania możliwości złożenia odwołania do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie w takim terminie, który umożliwiłby jego rozpatrzenie przed planowaną datą rozegrania najbliższego domowego meczu Legii w Lidze Mistrzów UEFA. O wszelkich ewentualnych dalszych działaniach w tej sprawie Klub poinformuje w oddzielnym komunikacie po podjęciu decyzji co do ewentualnej dalszej ścieżki odwoławczej" - napisała Legia Warszawa na swojej stronie internetowej.

 

 

Pod koniec września UEFA ukarała mistrza Polski zamknięciem całego stadionu przy Łazienkowskiej na mecz z Realem Madryt oraz grzywną w wysokości 80 tysięcy euro.

 

Była to konsekwencja spotkania z Borussią Dortmund (0:6). UEFA postawiła wówczas sześć zarzutów: zamieszki na trybunach (grupa około 170 osób staranowała jedną z bram i była bliska przedostania się do sektora zajmowanego przez kibiców gości, doszło do starć z pracownikami ochrony), odpalanie rac, wrzucanie przedmiotów na boisko, niedostateczną organizację, zachowania rasistowskie oraz zablokowane drogi ewakuacyjne.

 

Legioniści ostatni mecz przy pustych trybunach w europejskich pucharach rozegrali 26 lutego 2015. Ich rywalem był wówczas Ajax Amsterdam w 1/8 finału Ligi Europy. Taką karę nałożono za użycie środków pirotechnicznych na trybunach stadionu przy Łazienkowskiej podczas eliminacji Ligi Mistrzów.

 

Mecz Legia Warszawa - Real Madryt zostanie rozegrany w ramach czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie odbędzie się 2 listopada. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 20:45.

 

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze