Znany Włoch zastąpi Antigę?

Siatkówka
Znany Włoch zastąpi Antigę?
fot. PAP/EPA

Znany włoski szkoleniowiec Andrea Giani chciałby objąć siatkarską reprezentację Polski – poinformował „Przegląd Sporotwy”. Aktualny selekcjoner Słowenii jest gotów porzucić tę kadrę, żeby tylko zastąpić Stephanea Antigę.

Prezesi PZPS nie ukrywają, że po zwolnieniu Antigi do związku napłynęło wiele ofert od różnych trenerów. O objęciu reprezentacji Polski marzy słynny włoski szkoleniowiec Andrea Giani. Co ciekawe, aktualnie prowadzi on kadrę Słowenii i osiąga z nią dobre rezultaty. Zdobył wicemistrzostwo Europy, a także wygrał Ligę Europejską. Poza tym pracuje w klubie Serie A z Werony. W swojej hierarchii Giani wyżej stawia sobie jednak pracę z reprezentacją Polski. Oferta władz PZPS miałaby skłonić go do porzucenia Słoweńców.

Włoch nie tylko osiąga sukcesy jako trener, ale był jednym z najwybitniejszych siatkarzy w swoim kraju. 46-latek to trzykrotny mistrz świata i czterokrotny mistrz Europy. Ma również na swoim koncie medale igrzysk olimpijskich – dwa srebra z 1996 i 2004 roku, a również brąz z 2000.

W kontekście objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski wiele mówi się o Raulu Lozano, który w przeszłości prowadził już naszą kadrę. Wśród kandydatów wymieniani są także Bułgar Radostin Stojczew oraz Argentyńczyk Marcelo Mendez, który dowodzi zespołem  Sada Cruzeiro.

SA, Polsat Sport, Przegląd Sportowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze