Prezesi PZPS nie ukrywają, że po zwolnieniu Antigi do związku napłynęło wiele ofert od różnych trenerów. O objęciu reprezentacji Polski marzy słynny włoski szkoleniowiec Andrea Giani. Co ciekawe, aktualnie prowadzi on kadrę Słowenii i osiąga z nią dobre rezultaty. Zdobył wicemistrzostwo Europy, a także wygrał Ligę Europejską. Poza tym pracuje w klubie Serie A z Werony. W swojej hierarchii Giani wyżej stawia sobie jednak pracę z reprezentacją Polski. Oferta władz PZPS miałaby skłonić go do porzucenia Słoweńców.

Włoch nie tylko osiąga sukcesy jako trener, ale był jednym z najwybitniejszych siatkarzy w swoim kraju. 46-latek to trzykrotny mistrz świata i czterokrotny mistrz Europy. Ma również na swoim koncie medale igrzysk olimpijskich – dwa srebra z 1996 i 2004 roku, a również brąz z 2000.

W kontekście objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski wiele mówi się o Raulu Lozano, który w przeszłości prowadził już naszą kadrę. Wśród kandydatów wymieniani są także Bułgar Radostin Stojczew oraz Argentyńczyk Marcelo Mendez, który dowodzi zespołem  Sada Cruzeiro.