Medyk Konin zaprzepaścił szansę! 1/8 finału LM nie dla Polek

Piłkarki Medyka Konin przegrały na wyjeździe z Brescią Calcio Feminille 2:3 i mimo zwycięstwa 4:3 w pierwszym meczu nie awansowały do najlepszej "16" Ligi Mistrzyń. Gole dla polskiej ekipy strzelały Aleksandra Sikora i Liliana Kostova, która na dodatek zanotowała asystę.

Pierwszy mecz dostarczył fanom ogromnych emocji. Piłkarki Medyka przegrywały już 1:3, by w końcówce wbić rywalkom trzy bramki i ostatecznie wygrać. Mecz w Bresci zaczął się kapitalnie dla zawodniczek z Konina. Po nieco przypadkowej akcji Anna Gawrońska podała do niepilnowanej Kostovej, a ta skierowała piłkę do pustej siatki. Już jednak po kwadransie był remis. Po błędzie defensywy polskiego zespołu futbolówkę do własnej bramki skierowała Radoslava Slavcheva.

Gra była wyrównana i żadna ze stron nie potrafiła zdominować rywalek w pierwszej połowie. Długo obie ekipy nie potrafiły stworzyć dobrej sytuacji aż do 53. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisała się Aleksandra Sikora. Gospodynie znalazły się w ciężkiej sytuacji, do awansu potrzebowały dwóch goli. Podobnie, jak w pierwszej połowie Brescii udało się dogonić Polki. Trafienie zaliczyła Cristiana Girelli, która była jedną z najlepszych zawodniczek w barwach włoskiej ekipy. W końcówce rywalki Medyka zaatakowały i za wszelką cenę dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, która dałaby im awans. Na nasze nieszczęście Włoszki dopięły swego i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pierwszy raz tego wieczora wyszły na prowadzenie. Piłkarki z Konina do końca walczyły o awans, lecz ostatecznie musiały uznać wyższość przeciwniczek.

Brescia Calcio Feminille- Medyk Konin 3:2 (1:1)

Bramki: Slavcheva 15-sam, Girelli 69, Sabatino 83 – Kostova 5, Sikora 53