Real Madryt - Legia Warszawa: Członkowie polskiego fanklubu "Królewskich" wybierają się na mecz

Piłka nożna
Real Madryt - Legia Warszawa: Członkowie polskiego fanklubu "Królewskich" wybierają się na mecz
fot. PAP

Kilkudziesięciu członków polskiego fanklubu Realu Madryt wybiera się do Hiszpanii na wtorkowe spotkanie piłkarskiej Ligi Mistrzów z Legią. Gdyby rewanż został rozegrany z udziałem publiczności, na stadionie w Warszawie zasiadłoby ich kilkuset.

"We wtorek dostaliśmy potwierdzenie od Realu, że 12 osób, które zwróciły się za naszym pośrednictwem o bilety na mecz z Legią, otrzyma je... za darmo. Wcześniej klub zagwarantował też wejściówki jednemu niepełnosprawnemu naszemu członkowi wraz z opiekunem, choć miejsc dla niepełnosprawnych jest dużo mniej. Wiem także, że do Madrytu wybiera się kilka- bądź kilkanaście osób, które na własną rękę kupiły bilety przez internet. Polscy kibice Realu nie będą też mieli problemu, by kupić bilety w kasie przed meczem, taką informację przekazał nam klub" - powiedziała PAP wiceprezes polskiego fanklubu "Królewskich" Katarzyna Cenian.

 

Organizacja "Aguila Blanca", bo taką nazwę nosi, powstała w 2010 roku i wtedy też została zarejestrowana jako stowarzyszenie we wrocławskim sądzie. Rok później Real przyznał jej status oficjalnego fanklubu w Polsce. Obecnie skupia on ponad 1200 osób.

 

"Ta liczba jest ruchoma, bo co roku trzeba członkostwo odnawiać. Raz jest nas zatem 700 osób, a np. w kolejnym sezonie ponad 1000" - wyjaśniła.

 

Pierwszy wyjazd grupowy na mecz Realu "Aguila Blanca" zorganizowała w 2012 roku.

 

"Łącznie tych wyjazdów było już 39. Ostatni, a zarazem największy, to Dortmund i mecz 2. kolejki bieżącej edycji Ligi Mistrzów z Borussią. Dwoma autokarami udała się tam ponad 100-osobowa grupa, a łącznie było nas 126" - zaznaczyła.

 

Jak wspomniała, choć rzadko jest taka konieczność, to zawsze mogą liczyć na pomoc madryckiego klubu.

 

"Jesteśmy dość aktywnym stowarzyszeniem, zwłaszcza jak na zagraniczne, i stąd jesteśmy bardzo przychylnie traktowani. Nie tylko w sprawach biletów, ale i np. nigdy nie było problemu np. z otrzymaniem koszulki z autografami piłkarzy, którą chcieliśmy przekazać na aukcję na cele charytatywne" - powiedziała.

 

Podobnie jak inni polscy fani "Królewskich" i członkowie "Aguila Blanca" Cenian żałuje, że spotkanie Legii z Realem w Warszawie zostanie 2 listopada rozegrane przy pustych trybunach.

 

"Od kiedy działamy nie mieliśmy okazji być na meczu Realu w Polsce. To mógł być pierwszy raz i byłoby to coś wyjątkowego. Bilety, które byśmy zamówili, szły by w setki, a nie dziesiątki. Po wstępnych przymiarkach, gdyby udało się otrzymać wejściówki także dla osób towarzyszących, pewnie potrzebowalibyśmy 500-600 biletów, choć oczywiście pierwszeństwo przy ich dystrybucji mają socios, czyli członkowie klubu" - tłumaczyła.

 

Poinformowała, że klubowa telewizja 11-krotnego zdobywcy piłkarskiego Pucharu Europy planuje przygotować materiał o "Aguila Blanca", ale i innych polskich fanach Realu.

 

"Miał on się ukazać jako zapowiedź meczu w Warszawie, ale nie wiem, czy wobec pustych trybun te plany nie ulegną zmianie i materiał zostanie wyemitowany w innym terminie" - zaznaczyła.

 

Mecz Real - Legia we wtorek o godz. 20.45 w Madrycie.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze