Santos do Szymańskiego: Pokaż, że chcesz walczyć!

Sporty walki

Jesteś "papierowym" mistrzem, a ja chcę być prawdziwym. Przyjdź jutro na ważenie i pokaż, że chcesz walczyć, bo na razie nie wyglądasz na takiego, co by chciał... - zarzuca Romanowi Szymańskiemu Joilton Santos przed galą FEN 14.

Maciej Turski: Jak się czujesz po tych trzech dniach spędzonych w Polsce? Nadal masz 7 kilogramów do zrzucenia...

Joilton Santos: Jeszcze kilka tygodni temu ważyłem 90 kg. Zrzuciłem bardzo dużo, bo przyjechałem tu ważąc już 77 kg. Zostały mi jeszcze cztery, ale mam dobrą dietę i cały czas jestem pod opieką mojego doktora.

Czyli nie powinniśmy przejmować się twoją wagą?

Osobiście w ogóle się nią nie przejmuję. Jestem profesjonalistą. Bardziej martwię się o to, co mój rywal pokaże w klatce. Chcę zostać tutaj mistrzem!

Jaką taktyką obierzesz na ten pojedynek i co wiesz o Romanie Szymańskim?

Jestem gotowy na wszystko. Walczyłem i wygrywałem już z dużo lepszymi zawodnikami niż on. Z UFC. Jestem więc o wiele bardziej doświadczony.

Jakie znaczenie ma dla ciebie ta walka?

Jest dla mnie ważna bardzo ważna. Jeszcze na takiej gali nie walczyłem. Jej rozmiar i znaczenie to duża rzecz. Ale jestem gotowy na wszystko, bo wiem, że dysponuję dużo większą siłą od Szymańskiego. Chcę, by Polacy poznali w końcu prawdziwego mistrza.

Chcesz coś przekazać swojemu rywalowi?

Chcę go już zobaczyć. Jesteś "papierowym" mistrzem, a ja chcę być prawdziwym. Przyjdź jutro na ważenie i pokaż, że chcesz walczyć, bo na razie nie wyglądasz na takiego, co by chciał...

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Maciej Turski, RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie