Szpilka: Zostaję w ciężkiej na stałe

Sporty walki
Szpilka: Zostaję w ciężkiej na stałe
fot. Facebook

Artur Szpilka (20-2, 15 KO) szybko porzucił plany, by wrócić do wagi junior ciężkiej. "Zostaję w ciężkiej na stałe" - odpisał jednemu z kibiców na Twitterze.

Szpilka waży obecnie około 104 kg, więc musiałby zrzucić naprawdę sporo, by zmieścić się w limicie kategorii junior ciężkiej. Wynosi on 90,719 kg.

 

 

Szpilka zaczął swoją karierę w kategorii junior ciężkiej. - Jak zejdę do 97 kilogramów, to wracam do cruiser. Myślę, że stoczę dwie walki w ciężkiej i zejdę do junior ciężkiej. W tej wadzę będę koniem, tam czułem się najlepiej, lecz wszystko jest możliwe. Dla mnie najważniejsze było zostanie mistrzem świata, ale zawsze mogę to zrobić po trzydziestce. Jeśli mam szansę na tytuł, to z chęcią to zrobię - mówił niedawno w rozmowie z ringpolska.pl.

 

Kategoria junior ciężka jest być może najlepiej obsadzoną przez polskich bokserów. Mamy w niej byłych mistrzów świata Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO) i Krzysztofa Włodarczyka (51-3-1, 37 KO), byłego mistrza Europy Mateusza Masternaka (37-4, 26 KO) czy też perspektywicznych Michała Cieślaka (14-0, 10 KO) oraz Adama Balskiego (7-0, 6 KO).

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze