Członek Rady FIFA o MŚ 2026: Turniej nie w Europie ani Azji!

Piłka nożna
Członek Rady FIFA o MŚ 2026: Turniej nie w Europie ani Azji!
fot.PAP/DPA

Gospodarzem mistrzostw świata w 2026 roku nie będzie kraj europejski ani azjatycki - ustaliła Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej. FIFA chce przyznać turniej krajowi z innego kontynentu niż gospodarze mundiali w 2018 (Rosja) i 2022 roku (Katar).

Informację pozyskała agencja dpa od amerykańskiego członka Rady FIFA Sunila Gulatiego, który uczestniczył w spotkaniu w Zurychu.

 

Z ustaleń niemieckich dziennikarzy wynika, że USA są obecnie uważane za faworytów w walce o prawa gospodarza. Amerykanie chcieli również zorganizować mundial w 2022 roku, ale przegrali z Katarem. Zainteresowanie na turniej za 10 lat miały zgłosić także Kanada i Meksyk.

 

Dzień wcześniej na kongresie program rozwoju FIFA przedstawił prezydent Gianni Infantino. Szwajcar wspomniał o większej kontroli, m.in. w obszarze rozprowadzania biletów na mecze mistrzostw świata. Lokalni organizatorzy mundialu mają stracić swoje wpływy, a wszystko ma przebiegać pod kontrolą odpowiednich organów FIFA. To właśnie w tych obszarach dochodziło w ostatnich latach do nadużyć.

 

W styczniu ma zapaść decyzja o tym, czy liczba uczestników mundialu od 2026 roku zostanie powiększona do 48 drużyn, o czym Szwajcar wspominał wielokrotnie w wywiadach.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze