Furman przestrzelił karnego! Wójcicki dał trzy punkty Cracovii

Zmarnowany rzut karny przez Dominika Furmana był początkiem nieszczęść Wisły Płock w meczu z Cracovią. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył defensor ekipy z Krakowa Jakub Wójcicki i trzy punkty zostały w stolicy Małopolski.

Przed spotkaniem przy ulicy Kałuży Cracovia zajmowała dziewiątą pozycję tracąc dwa punkty do szóstej Wisły. ”Pasy” w poprzedniej kolejce rozbiły 6:0 Koronę Kielce, a ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby im wrócić do pierwszej ósemki.

Piłkarze z Krakowa spróbowali zagrać wysokim pressingiem i w początkowej fazie meczu gościom ciężko było rozgrywać piłkę. Przez pierwsze pół godziny na boisku nie działo się wiele. Zarówno Gospodarze, jak i płocczanie nie potrafili stworzyć klarownej sytuacji. W 30. minucie Piotr Malarczyk faulował w polu karnym Dimitara Ilieva. Do piłki podszedł Dominik Furman i… fatalnie przestrzelił. Zmarnowana okazja napędziła nieco tempo meczu, ale przez pierwsze 45. minut bramki nie padły.

Dziesięć minut po przerwie wynik otworzył Wójcicki. Po rzucie rożnym piłkę uderzył Krzysztof Piątek, jego strzał jednak dobrze obronił Seweryn Kiełpin, ale wobec dobitki obrońcy Cracovii nie miał już szans. To pierwszy gol 28-latka w tym sezonie. Ataki gości nie robiły wrażenia na krakowskiej ekipie, co wiecej po 80. minutach na ich koncie był zaledwie jeden strzał w światło bramki. W ostatniej akcji meczu Piątek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale nie trafił w bramkę. Sytuacja ta nie zemściła się jednak na gospodarzach.  Trzy punkty pozwoliły zawodnikom Jacka Zielińskiego wyprzedzić Wisłę w tabeli Ekstraklasy.

Cracovia - Wisła Płock 1:0 (0:0)

Bramki: Wójcicki 56

Cracovia: Sandomierski - Wójcicki (81. Deleu), Malarczyk, Polczak, Brzyski - Budziński, Dąbrowski, Covilo, Cetnarski (78. Jendrisek), Piątek - Szczepaniak (90+1. Wdowiak).

Wisła: Kiełpin - Stępiński, Szymiński, Bozic, Sylwestrzak - Wlazło, Rogalski (85. Drozdowicz), Ilijew (59. Kriwiec), Furman, Merebaszwili - Kante (71. Reca).

Żółte kartki: Cracovia: Covilo, Brzyski, Malarczyk. Wisła: Rogalski, Stępiński.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 7 286.