Nieudana kolejka Glika i Rybusa. Porażki Monaco i Lyonu

Kamil Glik i Maciej Rybus nie będą miło wspominali powrotu do Ligue 1 po meczach reprezentacji. Na otwarcie 9. kolejki ich zespoły przegrały swoje mecze.

Zbierający dobre noty od początku sezonu Kamil Glik znalazł się w podstawowym składzie na mecz z Tuluza. Nie będzie jednak miło tego wspominał, gdyż jego zespół przegrał 1:3, a on sam nie rozegrał najlepszego spotkania w karierze. Nie zawalił oczywiście wszystkich bramek, lecz przy ostatniej mógł zachować się lepiej - zabrakło jednak jakiejkolwiek agresji. Na przestrzeni 90. minut dało się zauważyć, że tego dnia nie był sobą, bo brakowało mu podejmowania właściwych decyzji.

Zaczęło się jednak dobrze, bo AS Monaco objęło prowadzenie po trzech minutach gry. Gola strzelił Valere Germain, a korzystny wynik dla zespołu Polaka utrzymywał się aż do 65. minuty, kiedy wyrównał Oscar Trejo. Gospodarze, którzy wyraźnie przeważali po przerwie, ruszyli za ciosem i w końcówce wyprowadzili dwa nokautujące ciosy - oba autorstwa Martina Braithwaite'a. Glik zdążył obejrzeć jeszcze żółtą kartkę.

Toulouse - AS Monaco 3:1 (0:1)

Bramki: Trejo 65. Braithwaite 84, 87 - Germain 3.

Toulouse: Lafont - Yago, Diop, Jullien, Moubandje - Blin, Bodiger - Sylla, Trejo (77 Somalia), Durmaz (87 Michelin) - Braithwaite (80 Edouard).

Monaco: Subasic - Raggi (70 Sidibe), Glik, Jemerson, Mendy - Silva, Fabinho, Moutinho, Boschilla (59 Lemar) - Carrillo, Germain (80 Bakayoko).

Żółte kartki: Braithwaite, Diop - Glik.

Drugim piątkowym meczem we Francji było ciekawie starcie między rewelacją obecnego sezonu Niceą a Lyonem z Maciejem Rybusem w pierwszym składzie. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po trafieniu Paula Baysse, a jeszcze przed przerwą grali w przewadze, bo czerwoną kartkę obejrzał Nabil Fekir. Polski zawodnik nie miał więc zbyt wielu okazji do wykazania się w ataku, bo jego ekipa oddała raptem trzy strzały na bramkę. Rywale w drugiej połowie ustalili jeszcze wynik na 2:0, umacniając się na pozycji lidera.

Nice - Lyon 2:0 (1:0)

Bramki: Baysse 5, Seri 76.

Nice: Cardinale - Baysse, Dante, Sarr - Ricardo, Walter, Seri (83 Koziello), Henrique - Cyprien, Belhanda (90 Eysseric) - Balotelli (87 Plea).

Lyon: Lopes - Yanga-Mbiwa (46 Ghezzal), Mammana, Morel - Gaspar (83 Rafael), Darder, Gonalons, Ferri (64 Lacazette), Rybus - Tolisso - Fekir.

Żółte kartki: Henrique, Dante, Balotelli - Morel, Darder, Gaspar.

Czerwona kartka: Fekir.