1 liga: GKS Katowice liderem

Przynajmniej do niedzieli z prowadzenia w tabeli 1. ligi będą się cieszyli piłkarze GKS Katowice. W sobotę pokonali na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 1:0. Zwycięstwo dało im samobójcze trafienie Mateusza Bartkowa w 38. minucie.

Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. W końcówce czerwone kartki zobaczyli obrońca gości Alan Czerwiński oraz napastnik Sandecji Maciej Korzym. Drużyna z Nowego Sącza doznała pierwszej w tym sezonie porażki na własnym obiekcie.

GKS w tabeli o dwa punkty wyprzedza Zagłębie Sosnowiec, które jednak swój mecz 13. kolejki rozegra dopiero w niedzielę. Podejmie w nim Miedź Legnica.

Po wygraniu zaledwie jednego z poprzednich ośmiu spotkań na zmianę trenera zdecydowano się w Bielsku-Białej. We wtorek nowym szkoleniowcem Podbeskidzia został Jan Kocian. Słowak, przed którym za cel postawiono powrót do ekstraklasy, zaliczył udany debiut. "Górale" pokonali na wyjeździe GKS Tychy 1:0. Bramkę w 65. minucie zdobył Damian Chmiel.

W tabeli Podbeskidzie jest siódme i do lidera traci siedem punktów.

Do niespodzianki doszło w Kluczborku, gdzie broniący się przed spadkiem miejscowy MKS zremisował z trzecią Chojniczanką Chojnice 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie po strzale Kamila Nitkiewicza. W 66. wyrównał Michał Markowski.

Gościom nie udało się wygrać, choć przez ponad połowę meczu grali z przewagą jednego zawodnika. Tuż przed przerwą czerwoną kartką został ukarany Adam Setla.

Ze strefy spadkowej wydostała się Wisła Puławy. W starciu dwóch beniaminków pokonała na wyjeździe Stal Mielec 1:0. Niezwykle cenną bramkę w 54. minucie zdobył Iwan Łytwyniuk.

Wyniki meczów 13. kolejki 1. ligi:

2016-10-14:

Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Karol Angielski (56), 2:0 Marcin Kaczmarek (76), 2:1 Michał Bednarski (87).
Żółta kartka - Olimpia Grudziądz: Arkadiusz Kasperkiewicz, Dariusz Kłus.Chrobry Głogów: Sebastian Bonecki,