Bjoergen myśli o zakończeniu kariery!

Inne
Bjoergen myśli o zakończeniu kariery!
fot. Cyfrasport

Ostatnie, kontrowersyjne doniesienia o dopingu Therese Johaug wstrząsnęły norweskim sportem. Całą sytuację również źle przeżywa jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich Marit Bjoergen – Nie wiem czy bieganie ma sens – powiedziała 36-latka.

W piątek na konferencji prasowej pojawiły się Bjoergen i Ingvild Flugstad Oestberg. Były to pierwsze wypowiedzi obu zawodniczek na temat afery związanej z Johaug, która może zostać ukarana aż dwuletnim zawieszeniem. Norweżka zapowiedziała jednak, że kary nie przyjmie i na pewno się od niej odwoła.

 

– Doskonale widzimy, jak ona to przeżywa. Taka wpadka na pewno boli. Dla nas wszystkich to ogromny szok. W tamtym momencie, gdy Therese zastosowała tę maść byłyśmy na wspólnym zgrupowaniu. Nigdy w życiu nie przypuszczałabym, że może dojść do takiej sytuacji. Therese będzie miała nasze pełne wsparcie, ale ja sama nie wiem, jak do tego wszystkiego podchodzić. Każdemu z nas może przytrafić się pomyłka. Zastanawiam się czy powinnam robić ze sobą coś innego. Po otrzymaniu tej informacji myślałam o zakończeniu kariery jako aktywny sportowiec. Wszystko okaże się na początku zimowego sezonu. Wrócę, ale nie wiem czy takie bieganie ma sens -  stwierdziła 36-latka.

 

Bjoergen przez wiele lat była największą rywalką Justyny Kowalczyk. Na jej koncie jest m.in. sześć złotych krążków olimpijskich. Czternaście razy była też mistrzynią świata. Z takim dorobkiem nikt raczej nie będzie jej wypominał zakończenia kariery.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze