Głowacki - Masternak w przyszłym roku?

Sporty walki

Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) w tym roku nie wróci do ringu, jednak już pojawiają się pierwsze propozycje na następną walkę. Chęć wyraził były mistrz Europy Mateusz Masternak (37-4, 26 KO).

"Główka" stracił we wrześniu mistrzowski pas WBO w kategorii junior ciężkiej, a do tego będzie zmuszony przejść operację prawego łokcia. Wiemy więc, że w tym roku już nie stanie do walki, lecz ma oczywiście nadzieję na dobre otwarcie 2017 roku. Kilka dni temu zainteresowanie pojedynkiem z byłym mistrzem świata wyraził Mateusz Masternak. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. - Jeśli Masternak szuka guza, to chętnie mu go nabiję. A tak na poważnie, to jestem na taką walkę otwarty i bardzo chętnie podejmę rękawice - powiedział.

Kategoria cruiser jest bardzo silna, jeśli chodzi o polskich zawodników, więc można tam zestawić wiele ciekawych pojedynków. Walka byłego mistrza świata z byłym mistrzem Europy na pewno wzbudziłaby zainteresowanie wielu kibiców pięściarstwa. - Nie ma między nami wielkiej miłości, ale myślę, że obaj podeszlibyśmy do tematu czysto sportowo - dodał Głowacki.

 

Masternak ostatni raz boksował w kwietniu, kiedy to pewnie wypunktował Erika Fieldsa na Polsat Boxing Night. Z końcem roku kończy się jego umowa z grupą Sauerlanda.

 

W załączonych materiałach skróty ostatnich walk Krzysztofa Głowackiego i Mateusza Masternaka.

jb, ringpolska.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie