Sobotni hit między Manchesterem City a dobrze radzącym sobie w tym sezonie Evertonem miał jednego faworyta, a był nim zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę. Nic jednak w tym meczu nie szło gospodarzom jak należy: w 43. minucie do siatki z jedenastu metrów nie trafił Kevin de Bruyne, bowiem jego intencje kapitalnie przeczytał bramkarz gości, Maarten Stekelenburg.

Everton wykorzystał pomyłkę rywali i wyszedł na prowadzenie w drugiej połowie. Wszystko za sprawą Romelu Lukaku, który rozstrzelał się na dobre. Kilka minut później gospodarze dostali kolejną "jedenastkę" po tym, jak faulowany w polu karnym był Sergio Aguero - dwukrotnie we własnej szesnastce zimną krew tracił Phil Jagielka.

Stekelenburg górą był także tym razem! Nieskutecznie próbował sam poszkodowany, jednak City do bramki fenomenalnie dysponowanego Holendra trafiło już kilkadziesiąt sekund później za sprawą jokera Nolito. Remis jest więc niespodzianką, a dla faworytów do mistrzowskiej korony to drugi mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Szalony mecz zobaczyliśmy także na The Emirates. Arsenal sprawiał wrażenie kontroli, jednak Swansea z Łukaszem Fabiańskim w bramce napsuła wiele krwi Kanonierom. Dwie bramki Theo Walcotta i piękne trafienie solenizanta Ozila nie wystarczyły, żeby spać spokojnie w końcówce. Goście walczyli dziennie i po błędach faworyta dwukrotnie łapali kontakt. Zawalił także Granit Xhaka, który utrudnił zadanie podopiecznym Wengera łapiąc niepotrzebną czerwoną kartkę.

Fenomenalny mecz ma za sobą Bournemouth Artura Boruca. Wisienki rozniosły Hull City aż 6:1, zaś bohaterem został Junior Stanislas - autor dwóch bramek i dwóch asyst. Pewne zwycięstwo dopisało do swojego konta także Stoke City, które przełamało fatalną passę i wreszcie odskoczyło od dna tabeli, zaś bohaterem został znajdujący się ostatnio w kosmicznej formie strzeleckiej rozgrywający Joe Allen. Wpadkę zaliczył natomiast Tottenham, który nie potrafił zwyciężyć na The Hawthorns. Stratę punktów z West Bromwich Albion potęguje fakt poważnej kontuzji Toby'ego Alderweirelda.

Arsenal FC - Swansea City 3:2