NHL: Predators udanie rozpoczęli sezon

NHL:  Predators udanie rozpoczęli sezon

W swym pierwszym występie w sezonie 2016/17 hokeiści Nashville Predators pokazali jak się gra w liczebnej przewadze. W wygranym 3:2 meczu z Chicago Blackhawks wszystkie bramki zdobyli mając na lodowisku więcej zawodników.

Na listę strzelców wpisali się debiutujący w drużynie P.K. Subban (przy stanie 0:1), Roman Josi (1:2) i Mike Fisher (2:2).

To czwarte z rzędu zwycięstwo Predators, wliczając poprzednie rozgrywki NHL.

W innym piątkowym spotkaniu zespół Edmonton Oilers pokonał na wyjeździe Calgary Flames 5:3. Ponownie bardzo dobrze w barwach "Nafciarzy" spisał się Connor McDavid, który znów zapisał na koncie trzy punkty - bramka i dwie asysty.

Podczas środowej inauguracji z tym samym rywalem (7:4) zdobył dwie bramki i zanotował asystę.

W Los Angeles miejscowi Kings ulegli Philadelphia Flyers 2:4. Hokeiści z Filadelfii wszystkie gole uzyskali w drugiej tercji i w pewnym momencie prowadzili aż 4:0, ale tylko przez 49 sekund. W 39. minucie rozmiary porażki nieco zmniejszył Drew Doughty, a w 44. wynik jeszcze nieznacznie poprawił inny gracz gospodarzy Brayden McNabb.