PlusLiga: Asseco Resovia wygrała w Bełchatowie!

Starcie PGE Skry Bełchatów z Asseco Resovią było awizowane jako największy hit trzeciej kolejki PlusLigi. Siatkarze obu ekip nie zawiedli kibiców: po niezwykle interesującym spotkaniu gospodarze ulegli ekipie z Podkarpacia 1:3.

W XXI wieku nie ma bardziej utytułowanych drużyn w polskiej lidze niż Skra i Resovia, nic więc dziwnego, że starcia obu ekip cieszą się wielką popularnością. Już w trzeciej kolejce kibice mogli oglądać starcie trzeciej i drugiej drużyny poprzedniego sezonu.  Pierwsze dwie kolejki przyniosły jednym i drugim sześć punktów. Asseco Resovia pokonała 3:0 Onico AZS Politechnikę Warszawską i 3:0 Espadon Szczecin. PGE Skra ograła 3:0 MKS Będzin i 3:1 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle - triumfatora poprzednich rozgrywek.

Od początku premierowej odsłony zarówno siatkarze Skry, jak i Resovii starali się zaskoczyć rywali zagrywką. Pierwsze fragmenty meczu przebiegały pod znakiem przewagi Skry, która w środkowej części seta prowadziła już 15:10. Gdy wydawało się, że bełchatowianie udanie rozpoczną tę konfrontację, nastąpiło przebudzenie gości. W dużej mierze przyczynili się do tego środkowi Bartłomiej Lemański - który popisał się kilkoma dobrymi serwisami oraz Piotr Nowakowski, który wywalczył kluczowe punkty dla ekipy gości, a także grający kapitalne zawody rozgrywający Fabian Drzyzga. W efekcie gospodarze przegrali seta 23:25. W drugiej partii goście na początku zablokowali ataki Nikołaj Penczewa, objęli prowadzenie 4:1 i szybko przejęli inicjatywę na parkiecie. Później grali równo, bezlitośnie wykorzystując błędy siatkarzy Skry i pewnie wygrali 25:18.

W trzeciej odsłonie bełchatowianie wrócili do gry, m.in. dzięki zdecydowanej poprawie gry na przyjęciu i już na początku seta zbudowali kilkupunktową przewagę (8:5), którą zdołali utrzymać w dalszej części seta (12:9, 16:12). Resovia, mimo ambitnej walki, nie zdołała już odwrócić losów seta, którego Mariusz Wlazły zakończył asem serwisowym (25:19). Wydawało się, że rozpędzona Skra będzie w stanie powalczyć o tie-breaka, ale w czwartej odsłonie podopieczni Andrzeja Kowala wrócili do dobrej gry i szybko zaczęli budować przewagę (1:3, 5:8, 11:17). Se szybko wymknął się gospodarzom spod kontroli, w efekcie w końcówce nie byli już w stanie nawiązać walki ze zmierzającymi do zwycięstwa rywalami. MVP: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia).

Efektowne zwycięstwo dało ekipie z Podkarpacia miejsce na czele tabeli ekstraklasy. W składzie meczowym gospodarzy pojawił się Bartosz Kurek, ale trener Skry nie zdecydował się jeszcze na wpuszczenie atakującego reprezentacji Polski na parkiet w meczu przeciwko jego byłej drużynie.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (23:25, 18:25, 25:19, 20:25)

PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos (8), Srecko Lisinac (13), Nikołaj Penczew (7), Nicolas Uriarte (1), Michał Winiarski (3), Mariusz Wlazły (18) - Robert Milczarek (libero) oraz Bartosz Bednorz (1), Jurij Gladyr (1), Marcin Janusz, Kacper Piechocki, Artur Szalpuk (13).

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga (1), Marko Ivovic (11), Batłomiej Lemański (11), Piotr Nowakowski (8), John Gordon Perrin (15), Thibault Rossard (20) - Damian Wojtaszek (libero) oraz Dawid Dryja, Marcin Możdżonek, Jochen Schoeps, Lukas Tichacek.

13:51

Rozkład jazdy III kolejki PlusLigi:

Cerrad Czarni Radom - Effector Kielce 2:3 (23:25, 25:20, 25:17, 21:25, 13:15)

Cerrad Czarni: Bartłomiej Bołądź (28), Tomasz Fornal (5), Michał Kędzierski (3), Emanuel Kohut (10), David Smith (4), Wojciech Żaliński (18) - Dustin Watten (libero) oraz Kacper Gonciarz, Michał Ostrowski, Łukasz Wiese (1).
Effector: Leo Andric (14), Marcin Komenda (3), Jędrzej Maćkowiak, Maciej Pawliński (13), Jakub Wachnik (18), Peter Wohlfahrtstatter (7) - Damian Sobczak (libero) oraz Krzysztof Antosik, Bartosz Bućko, Konrad Formela (1), Andrzej Orobko, Patryk Więckowski (1).

Espadon Szczecin - ONICO AZS Politechnika Warszawska 0:3 (21:25, 23:25, 20:25)

Espadon: Ivan Borovnjak, Bartosz Cedzyński (1), Bartłomiej Kluth (16), Łukasz Perłowski (11), Michał Ruciak (12), Michał Sladecek (1) - Adrian Mihułka (libero) oraz Janusz Gałązka, Marcin Wika (2), Maciej Wołosz, Maciej Zajder (6).
Onico AZS Politechnika: Michał Filip (20), Jakub Kowalczyk (6), Łukasz Łapszyński (14), Guillaume Samica (12), Waldemar Świrydowicz (4), Paweł Zagumny (2) - Maciej Olenderek (libero).

Łuczniczka Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (18:25, 16:25, 25:19, 14:25)

Łuczniczka: Igor Yudin (1), Jan Nowakowski (8), Patryk Szczurek (1), Milan Katic (9), Mateusz Sacharewicz (7), Marcel Gromadowski (10) - Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Jakub Rohnka (14), Bartosz Filipiak, Piotr Sieńko (2), Kacper Bobrowski.
Indykpol AZS: Aleksander Śliwka (13), Miłosz Zniszczoł (6), Jan Hadrava (20), Wojciech Włodarczyk (14), Daniel Pliński (9), Paweł Woicki (1) - Michał Żurek (libero) oraz Hidde Boswinkel, Ezequiel Palacios (1), Jakub Kochanowski (2).

Do rozegrania:

2016-10-15: PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia (14.45; transmisja - Polsat Sport)
2016-10-15: GKS Katowice - AZS Częstochowa (17.00)
2016-10-15: Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała (17.30)
2016-10-15: Cuprum Lubin - MKS Będzin (20.00; transmisja - Polsat Sport News)

2016-10-16: Lotos Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (14.45; transmisja - Polsat Sport).

14:33

14:40

14:47

Przypomnijmy, że w obecnym sezonie Asseco Resovia pokonała 3:0 Onico AZS Politechnikę Warszawską i 3:0 Espadonem Szczecin. PGE Skra ograła 3:0 MKS Będzin i 3:1 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 1:3. Skrót meczu

14:53

Marcin Możdżonek zmaga się z urazem i nie wiadomo, czy dziś wystąpi.

14:53

14:54

14:55

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 0:1 Rozpoczynamy szlagierowe spotkanie III kolejki PlusLigi! Pierwszy punkt po asie serwisowym Piotra Nowakowskiego!

14:56

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 2:2 Pierwsza dłuższa akcja w tym meczu dla gości. Na ławce rezerwowych Skry m.in. Bartosz Kurek.

14:57

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 4:3 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego.

14:59

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 7:4 Kapitalną akcję obu ekip zakończył Michał Winiarski.

15:00

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 8:4 Thibault Rossard zatrzymany blokiem.

15:03

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 11:7 Skutecznie zaatakował Nikołaj Penczew

15:03

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 12:8 Fabian Drzyzga przestrzelił zagrywkę.

15:04

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 12:10 Zablokowany atak Michała Winiarskiego.

15:05

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 14:10 Srećko Lisinac - as serwisowy.

15:06

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 15:10 Srećko Lisinac - as serwisowy. Andrzej Kowal poprosił o czas.

15:09

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 15:13 Thibault Rossard zaatkaował z przechodzącej piłki. Stopniała przewaga gospodarzy i ich trener poprosił o czas.

15:09

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 15:14 Cztery akcje z rzędu wygrane przez Resovię...

15:10

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 16:16 Thibault Rossard - as serwisowy.

15:11

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 17:17 Michał Winiarski zaserwował w siatkę.

15:12

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 18:17 Karol Kłos z przesuniętej krótkiej.

15:13

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 18:18 Mariusz Wlazły zaatakował po prostej w aut.

15:15

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 19:19 Nikołaj Penczew nie trafił w boisko.

15:16

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 20:19 Kapitalny atak Mariusza Wlazłego.

15:17

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 21:20  Mariusz Wlazły znów skutecznie zaatakował.

15:18

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 21:21 Srećko Lisinac przestrzelił zagrywkę.

15:19

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 22:21 Karol Kłos wygrał akcję na siatce.

15:21

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 22:22 Punktuje Thibault Rossard.

15:22

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 22:23 Skuteczny atak Marko Ivovicia. Resovia na prowadzeniu, Philippe Blain poprosił o czas.

15:23

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 22:24 Piotr Nowakowski zablokował Nikołaja Penczewa. Piłka setowa dla gości! Marcin Możdżonek pojawił się na parkiecie.

15:24

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:0, 23:24 Żółta kartka dla drużyny z Rzeszowa za opóźnianie gry.

15:25

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1 (23:25) Piotr Nowakowski zakończył premierową odsłonę!

15:25

15:29

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 1:1 Rozpoczynamy drugą odsłonę.

15:30

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 1:4 Dobry początek gości. Nikołaj Penczew został zatrzymany blokiem, a po chwili opuścił plac gry zastąpiony przez Bartosza Bednorza.

15:31

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 4:4 Karol Kłos - as serwisowy i Skra odrobiła straty.

15:33

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 6:6 Skutecznie Bartosz Bednorz

15:33

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 7:6 Punktuje Srećko Lisinac.

15:35

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 7:8 Przebicie Fabiana Drzyzgi daje punkt gościom.

15:36

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 9:10 Srećko Lisinac zaserwował w aut.

15:37

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 10:11 Efektowny atak Artura Szalpuka.

15:38

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 11:12 Thibault Rossard przedarł się przez blok. Walka punkt za punkt w tej części seta.

15:39

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 11:12 Mariusz Wlazły zatrzymany blokiem.

15:40

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 13:15 Bartłomiej Lemański skutecznie ze środka.

15:41

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 14:16 Nicolas Uriarte przestrzelił zagrywkę.

15:43

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 14:17 John Perrin - as serwisowy. Czas dla opiekuna Skry.

15:44

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 16:19 Srećko Lisinac myli się w polu zagrywki.

15:46

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 16:20 Punkt dla Resovii po weryfikacji.

15:46

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 17:20 Thibault Rossard zaserwował w siatkę.

15:48

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 17:21

Bartosz Kurek uczestniczył w rozgrzewce, czy pojawi się dziś na parkiecie?

15:50

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 17:23 Goście szczęśliwie wygrywają akcję i są bliżej wygrania drugiego seta.

15:51

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:1, 17:24 Punktuje Piotr Nowakowski. Piłka setowa dla Resovii. Philippe Blain jeszcze poprosił o czas.

15:53

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2 (23:25, 18:25) Artur Szalpuk przestrzelił zagrywkę. Koniec seta, znów górą Resovia!

15:54

16:04

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 0:1 Piotr Nowakowski asem serwisowym rozpoczął trzecią odsłonę.

16:05

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 3:2 Mariusz Wlazły zaatakował po skosie.

16:06

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 4:4 Wyrównana walka na początku seta.

16:08

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 8:5 Marko Ivović zablokowany.

16:09

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 8:6 Thibault Rossard kończy długą wymianę.

16:11

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 10:7 Piotr Nowakowski przestrzelił zagrywkę.

16:13

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 10:8

Jedna z akcji z drugiego seta (WIDEO):

PGE Skra zginęła od własnej broni! Potężny pipe wrócił na jej stronę

16:13

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 13:10 Gospodarze utrzymują przewagę.

16:14

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 13:11 Punktuje Thibault Rossard.

16:15

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 14:12 Thibault Rossard zaserwował w siatkę.

16:15

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 15:12 Mariusz Wlazły - zagrywka po taśmie i as serwisowy.

16:18

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 16:13

16:18

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 17:13 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

16:20

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 17:15 Zablokowanya atak Nikołaja Penczewa. Philippe Blain poprosił o przerwę.

16:20

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 18:15 Nikołaj Penczew tym razem skutecznie.

16:21

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 19:16 Mariusz Wlazły zablokowany.

16:22

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 20:16 Andrzej Kowal wziął czas.

16:23

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 20:17 Bartłomiej Lemański zatakował ze środka.

16:24

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 22:18 Srećko Lisinac skutecznie ze środka.

16:25

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 23:18 Skutecznie Mariusz Wlazły.

16:26

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 23:19 Marko Ivović obił blok rywali.

16:26

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 0:2, 24:19 Karol Kłos dał gospodarzom piłkę setową.

16:27

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2 (23:25, 18:25, 25:19) Mariusz Wlazły zakończył trzecią partię.

16:28

16:31

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 1:0 Artur Szalpuk asem serwisowym rozpoczął czwartego seta.

16:31

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 1:2 Artur Szalpuk pomylił się w ataku.

16:34

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 2:4 Skutecznie Thibault Rossard. Czwarta partia rozpoczęła się od wielu niedokładności po obu stronach siatki.

16:35

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 3:5

Siatkarska miłość kwitnie:

Kibic Resovii poprosił o rękę fankę PGE Skry!

16:36

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 5:8 Punktuje John Perrin.

16:38

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 6:10 Philippe Blain poprosił o czas.

16:39

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 7:11 Artur Szalpuk zaatakował po skosie.

16:40

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 8:13 Piotr Nowakowski przestrzelił zagrywkę.

16:41

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 9:14 Zmiana na pozycji rozgrywającego w ekipie gospodarzy.

16:43

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 11:15 Goście utrzymują przewagę.

16:45

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 11:17 Pokaz siły Resovii. Thibault Rossard zaatakował z przechodzącej piłki. Philippe Blain poprosił o czas. Czy gospodarze zdołają jeszcze odwrócić losy meczu?

16:45

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 12:18 Srećko Lisinac zaserwował w siatkę.

16:46

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 13:19 Mariusz Wlazły zaserwował w siatkę.

16:48

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 15:20 Mariusz Wlazły zaatakował po skosie.

16:48

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 16:20 Jurij Gladyr - as serwisowy.

16:49

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 17:22 Skutecznie John Perrin.

16:51

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:2, 19:24 Thibault Rossard - piłka meczowa.

16:53

PGE SKRA - ASSECO RESOVIA 1:3 (23:25, 18:25, 25:19, 20:25) Mariusz Wlazły zaserwował w siatkę! Resovia wygrała w Bełchatowie!