PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo Cuprum Lubin

Siatkarze Cuprum Lubin zainaugurowali sezon PlusLigi od spotkania z MKS Będzin we własnej hali. Starcie to nie było dla podopiecznych trenera Gheorghe Cretu ciężką przeprawą, wygrali zdecydowanie w trzech setach.

Długo musieli czekać kibice siatkówki na to, by móc podziwiać grę ekipy Cuprum Lubin w obecnym sezonie PlusLigi. Podopieczni Gheorghe Cretu swój pierwszy mecz rozegrali dwa tygodnie po rozpoczęciu rozgrywek, w momencie, gdy część drużyn miała już na koncie trzy spotkania. Lubinianie dwie wcześniejsze konfrontacjie z BBTS Bielsko-Biała i Efektorem Kielce musieli przełożyć ze względu na udział kilku zawodników oraz trenera w eliminacjach mistrzostw Europy.

Pierwszym rywalem Cuprum w obecnym sezonie miała być więc drużyna MKS Będzin, która na inaugurację przegrała na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów 0:3, a w drugim meczu - we własnej hali - postraszyła innego potentata - Lotos Trefl Gdańsk, przegrywając dopiero po tie-breaku (13:15).

W spotkaniu Cuprum z MKS wielkich emocji nie było. W pierwszym secie, po wyrównanym początku (6:5), gospodarze zaczęli budować przewagę. W środkowej części seta lubinianie zatrzymali rywali blokiem, wygrywając siedem akcji z rzędu (16:7). W końcówce goście nie byli już w stanie nawiązać walki. Piotr Hain asem serwisowym dał ekipie Cuprum piłkę setową (24:16), a w kolejnej akcji Mateusz Piotrowski pomylił się w ataku kończąc seta.

Odsłona numer dwa miała jeszcze bardziej jednostronny przebieg.  Po skutecznym ataku Łukasza Kaczmarka gospodarze prowadzili 8:3, później ich przewaga jeszcze wzrosła. Po kolejnej punktowej serii, okraszonej trzema asami serwisowymi Roberta Tahta, różnica wynosiła już ponad dziesięć punktów (16:5). Przy takiej przewadze siatkarze Cuprum kontrolowali sytuację i pewnie wygrali 25:13.

Trzecia partia była bardziej wyrównana od poprzednich. Goście jeszcze w środkowej części seta mieli kontakt punktowy z rywalami (16:15). W kolejnych akcjach skuteczne ataki  Łukasza Kaczmarka, kolejna punktowa zagrywka Roberta Tahta i skuteczna gra blokiem pozwoliły ekipie Cuprum zbudować bezpieczną zaliczkę i pewnie wygrać tego seta 25:19. MVP: Robert Taht.

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:13, 25:19)

Cuprum: Piotr Hain, Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Marcus Boehme, Grzegorz Łomacz, Robert Taeht – Paweł Rusek (libero).

MKS: Krzysztof Rejno, Rafael Araujo, Nathan Roberts, Artur Ratajczak, Jonah Seif, Marcin Waliński - Michał Potera (libero) oraz Łukasz Kozub, Mateusz Piotrowski, Kyle Russel, Mateusz Przybyła, Jakub Peszko.