Puchar Polski o Złotą Klingę: Kozaczuk i Godlewski zwyciężyli w Łodzi

Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) i Mateusz Godlewski (KKSZ Konin) wygrali w Łodzi zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski 54. turniej w szabli o Złotą Klingę pod patronatem prezydenta Łodzi.

Kozaczuk w finałowej walce pokonała 15:4 Martę Pudę (TMS Sosnowiec). Na najniższym stopniu podium stanęły Karolina Kaleta i Matylda Ostojska (obie AZS AWF Warszawa).

W decydującej walce w rywalizacji mężczyzn Godlewski okazał się lepszy od Mikołaja Grzegorka (MUKS Victoria Warszawa), zwyciężając 15:14. Trzecie miejsca zajęli Adrian Staniszewski (KKSZ Konin) i Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań).

Wystąpiło 31 zawodniczek oraz 47 zawodników.

Rozgrywane od 1965 roku zawody o Złotą Klingę są obecnie najstarszym turniejem szablowym w kraju.

Wyniki:

półfinał kobiet
  Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) - Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)  15:5
  Marta Puda (TMS Sosnowiec) – Karolina Kaleta (AZS AWF Warszawa) 15:13

finał
  Kozaczuk - Puda 15:4

półfinał mężczyzn
  Mateusz Godlewski (KKSZ Konin) – Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań) 15:13
  Mikołaj Grzegorek (MUKS Victoria Warszawa) - Adrian Stanisławski (KKSZ Konin) 15:12