Roma pokonała Napoli w hicie Serie A! Grali Szczęsny i Zieliński

AS Roma pokonała na wyjeździe SSC Napoli3:1 w meczu na szczycie Serie A! Bohaterem spotkania został Edin Dżeko, który dwukrotnie pokonał Pepe Reinę. Na boisku nie zabrakło Polaków - Wojciech Szczęsny grał od początku do końca, natomiast Piotr Zieliński wszedł w 81. minucie.

W ostatnim czasie tematem numer jeden w Neapolu była kontuzja Arkadiusza Milika, który nabawił się poważnej kontuzji w meczu Polska - Dania (3:2). - Myślimy o Arku. Mamy nadzieję wygrać i utrzymać dobrą serię, a nasze zwycięstwo zadedykujemy właśnie jemu - mówił Elseid Hysaj.

W miejsce Milika trener Maurizio Sarri wstawił Manolo Gabbiadiniego. -  Jest mi bardzo przykro z powodu kontuzji Arka, współczuję mu. To niesamowity chłopak, ale chcę teraz udowodnić swoją wartość i pokazać, kim jestem - przyznał zastępca Polaka.

Gabbiadini gola nie strzelił i nie zachwycił. W 57. minucie opuścił plac gry, w jego miejsce wszedł Dries Mertens. Kiedy gospodarze dokonali tej zmiany, goście prowadzili już 2:0. Obie bramki zdobył Dżeko, trafiając w 43. i 54. minucie.

Neapolitańczyków stać było tylko na honorowe trafienie. W 58. minucie Kalidou Koulibaly pokonał polskiego bramkarza Romy strzałem głową. Wydaje się, że Szczęsny mógł zachować się lepiej w tej sytuacji... To nie był koniec emocji. Tuż przed końcem gospodarzy dobił Mohamed Salah, wykorzystując sytuację sam na sam z Reiną.

W 81. minucie szansę dostał Zieliński, który zastąpił Marka Hamsika. Reprezentant Polski niczym specjalnym się nie wyróżnił.

SSC Napoli - AS Roma 1:3 (0:1)

Bramki: Kalidou Koulibaly 58 - Edin Dżeko 43, 54, Mohamed Salah 86