WTA Tiencin: Deszcz głównym bohaterem półfinałów

Opady deszczu uniemożliwiły w sobotę rozegranie meczów półfinałowych tenisowego turnieju WTA w chińskim Tiencinie, w tym z udziałem Magdy Linette w grze podwójnej.

Spotkanie zawodniczki gospodarzy Peng Shuai z ubiegłoroczną finalistką Czarnogórzanką Danką Kovinic zostało przerwane w trzecim secie przy stanie 3:3. Pierwszego wygrała Kovinic 6:3, w drugim zwyciężyła Azjatka 7:5.

W ogóle nie rozpoczął się mecz rozstawionej z "dwójką" Rosjanki Swietłany Kuzniecowej z Amerykanką Alison Riske.

W środę do półfinału debla awansowały Linette i Chinka Yifan Xu. Dwa kolejne dni miały wolne od gry, zaś na sobotę zaplanowana była ich potyczka o finał z Ukrainką Olgą Sawczuk i Chinką Yafan Wang, które rundę wcześniej wyeliminowały Katarzynę Piter i Turczynkę Ipek Soylu.

Natomiast w czwartek, po awansie do "ósemki", wycofała się broniąca tytułu Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem pierwszym. Jako oficjalny powód podała kontuzję prawego uda.