Ekstroem mistrzem świata w rallycrossie

Moto

Szwed Mattias Ekstroem (Audi S1) na jedną rundę przed końcem sezonu zapewnił sobie tytuł mistrza świata w rallycrossie. Przedostatnie zawody na torze w niemieckim Buxtehude wygrał Szwed Kevin Eriksson (Ford Fiesta ST), Ekstroem był piąty.

Drugie miejsce zajął rajdowy mistrz świata w sezonie 2003 Norweg Petter Solberg (Citroen DS3), a trzecie Norweg Andreas Bakkerud (Ford Focus RS).

38-letni Ekstroem został mistrzem świata po trzech latach startów. Zastąpił Solberga, który triumfował w ostatnich dwóch latach.

Ostatnia runda, która będzie decydowała o tytule wicemistrza, zostanie rozegrana 25 listopada na Autodromo Rosario w Argentynie.

W gronie tych, którzy teoretycznie nadal mają szanse wywalczyć miejsce na podium w klasyfikacji końcowej cyklu jest dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastian Loeb, aktualnie piąty kierowca mistrzostw świata po 11 rundach.