Łapiński: Milik wróci do formy dopiero za rok!

Piłka nożna

Arkadiusz Milik zerwał przednie więzadła krzyżowe w lewym kolanie podczas meczu reprezentacji Polski z Danią. Już dwa dni później Polak przeszedł operację w Rzymie, którą przeprowadził wybitny profesor Paolo Mariani. Eksperci w Cafe Futbol wraz z menadżerem piłkarza Przemysławem Davidem Pańtakiem zastanawiali się kiedy Milik wróci na boisko?

Milik w eliminacyjnym starciu z Duńczykami zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Polak przeszedł operację w Rzymie. Przeprowadził ją wybitny profesor Paolo Mariani - specjalista w takich przypadkach. Kiedy Milik będzie gotowy do gry?

 

– Nie chcę stawiać zbyt pozytywnych prognoz. Po 99 dniach Arek może wrócić. Byłby to już 15 stycznia. Jeżeli tak by się stało, czy ma sens dla władz Napoli kupować następnego napastnika? Ten będzie musiał przejść proces aklimatyzacji. Warto poczekać na Milika – ocenił Pańtak.

 

Początkowe zapowiedzi mówiły nawet o ośmiu miesiącach przerwy naszego napastnika. Następnie mówiło się, że czas rekonwalescencji ma finalnie wynieść od czterech do sześciu miesięcy. Z tymi przewidywaniami i zdaniem Pańtaka nie zgadza się Tomasz Łapiński.

 

– Uważam, że w styczniu Milik może wrócić do treningów z drużyną z minimalnymi obciążeniami. Liczyłbym, że do pełni formy dojdzie dopiero jesienią. Pierwsze pół roku po kontuzji będzie budowaniem odpowiedniej dyspozycji. Tego się nie zrobi w dwa tygodnie. Nie ma takiej opcji – zaznacza Łapiński.

 

Cała dyskusja na temat powrotu Arkadiusza Milika do obejrzenia w załączonym materiale wideo.  

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze