Ligue 1: Remis w polskim meczu

W niedzielnym spotkaniu Ligue 1 między Stade Rennes a Girondins Bordeaux stanęło naprzeciw siebie dwóch reprezentantów Polski. Z dwójki Kamil Grosicki - Igor Lewczuk jednak nikt nie wyszedł zwycięsko, a oba zespoły po remisie 1:1 podzieliły się punktami.

Całkiem niezłe występy mają za sobą w "polskim" meczu na francuskiej ziemi Kamil Grosicki i Igor Lewczuk. Skrzydłowy Rennes stanął w pierwszej połowie oko w oko z Cedricem Carrasso, jednak francuski golkiper interweniował w fantastycznym stylu. "Grosik" wielokrotnie szarpał swoim prawym skrzydłem i sprawiał duże problemy defensywie Bordeaux.

29-latek był nawet bliski wpisania się na listę strzelców, jednak pod jego naporem piłkę do własnej siatki wpakował Diego Contento. Lewczuk pewność poczynań defensywnych prezentował zwłaszcza na początku spotkania, by później zniknąć na dobre w ferworze walki.

Goście wyrównali w 66. minucie oddając swój pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, a autorem gola został stoper Nicolas Pallois. Były stoper Legii rozegrał pełne 90 minut, z kolei Grosicki został zmieniony w 79. minucie.

Stade Rennes - Girondins Bordeaux 1:1 (1:0)
Bramki: Contento sam. 44' - Pallois 66'

Rennes: Costil; Danze, Mendes, Mexer, Baal, Andre; Grosicki (Diakhaby 79'), Prcić, Hunou (Saïd 73'), Ntep; Giovanni Sio

Bordeaux: Carrasso; Sabaly, Lewczuk, Pallois, Diego Contento; Toulalan, Sertic, Malcom (Kamano 73'), Ounas; Rolan (Laborde 82'), Menez (Plasil 88')