Liga Mistrzów: Bramkarz Vive Tauronu Kielce w siódemce kolejki

Piłka ręczna

Bramkarz Vive Tauronu Kielce Filip Ivic znalazł się w siódemce najlepszych graczy czwartej kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. To już drugie takie wyróżnienie Chorwata w tym sezonie.

Ivic w meczu z Celje Pivivarną Lasko, wygranym przez Vive 31:23, bronił z ponad 42-procentową skutecznością. Zatrzymał 17 z 40 rzutów rywali, a w drugiej połowie dał się pokonać zaledwie osiem razy.

Chorwacki bramkarz, który przyszedł do Kielc przed tym sezonem z Zagrzebia, od początku rozgrywek jest silnym punktem drużyny. Do siódemki kolejki Ligi Mistrzów trafił już po raz drugi. Został także wyróżniony za występ w pierwszej kolejce tych elitarnych rozgrywek. Mistrzowie Polski pokonali wówczas na wyjeździe Mieszkow Brześć 29:24, a Ivic miał duży wkład w to zwycięstwo.

Jedna z jego interwencji znalazła się także wśród pięciu najbardziej efektownych obron 4. kolejki. Europejska Federacja Piłki Ręcznej wyróżniła także bramkę Darko Djukica. Prawoskrzydłowy Vive w 44. minucie spotkania z Celje efektowną wkrętką pokonał bramkarza rywali Urbana Lesjaka.