Z końcem roku kończy się kontrakt Mateuszowi Masternakowi (37-4, 26 KO) z promotorską grupą Sauerlanda. Około miesiąc temu twierdził, że sprawy nie idą do przodu w szybkim tempie, lecz przyznał, iż ma dostać ciekawą propozycję. Podczas poniedziałkowego magazynu Puncher Andrzej Gmitruk wypowiedział się na temat przyszłości byłego mistrza Europy, sugerując, że już niedługo może okazać się cennym wzmocnieniem polskich gal.


- Nie chcę na to odpowiadać, ale liczę na to, że pojawi się w przyszłym roku w Polsce. Rozmawiałem o tym z Mariuszem Grabowskim i może będzie z nami blisko związany - powiedział.

 

Mateusz Borek poruszył także ciekawy temat związany z kolejną walką Masternaka. Dziennikarz Polsat Sport zapytał Gmitruka, czy to prawda, że Masternak miał otrzymać propozycję walki z... Oleksandrem Usykiem (10-0, 9 KO) - niedawnym pogromcą Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO).

- Nie mam takiej wiedzy. Mateusz ma kontakt z promotorami. Są w nim na pewno zapisy, które powodują, że czasami składa się ofertę zawodnikowi po to, by odmówił - dodał.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.