Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Kolaković wysłał do Polskiego Związku Piłki Siatkowej swoje CV. 51-latek ma duże doświadczenie, jeśli chodzi o pracę z kadrą.  W latach 2006-2014 prowadził Serbię, z którą wywalczył siedem medali wielkich imprez. Brąz mistrzostw świata (2010), złoto (2011) i brąz mistrzostw Europy (2007, 2013) oraz srebro (2008, 2009) i brąz (2010) Ligi Światowej - tak prezentuje się jego dorobek.

 

Kolaković pracuje w zawodzie trenera od szesnastu lat. W swoim życiorysie, oprócz prowadzenie serbskiej kadry, ma Budućnost Podgoricę i ACH Volley.

 

W gronie kandydatów na następcę Antigi wymieniani są także Ferdinando De Giorgi, Radostin Stojczew, Daniel Castellani, Andrea Anastasi i Andrea Giani.

 

Kilka dni później powołano zespół do spraw wyboru kandydata na trenera reprezentacji Polski mężczyzn, któremu przewodniczy prezes Jacek Kasprzyk. Jego zadaniem będzie analiza aplikacji nadesłanych przez zainteresowanych trenerów. Termin ich nadsyłania upływa 31 października. W listopadzie zespół przedstawi zarządowi PZPS swoje rekomendacje dotyczące kandydata na selekcjonera.