Lang: Podczas pisania książki wróciły wszystkie wspomnienia

Inne

Czesław Lang w swojej autobiografii „Zawodowiec” spisał szczere, obfitujące w dramatyczne i zabawne wspomnienia. Wicemistrz olimpijski przybliżył historię spełniania własnych marzeń i dochodzenia do celów. – Było przyjemnie znów wrócić do wydarzeń z przeszłości. Szczególnie jak oglądałem zdjęcia. Wtedy wszystko wróciło – powiedział Lang.

Lang to wielka postać polskiego sportu. Kolarz w swojej bogatej karierze osiągał wielkie sukcesy. Był wicemistrzem olimpijskim w 1980 roku w Moskwie, a także dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata. Człowiek o takiej renomie ma całą masę wspaniałych historii do opowiedzenia.

 

– Było przyjemnie znów wrócić do wydarzeń z przeszłości. Szczególnie jak oglądałem zdjęcia. Wtedy wszystko wróciło. Przypominasz sobie jak się czułeś, jak oddychałeś, gdzie było ciężko. To było przeżywanie tych historii jeszcze raz – powiedział Lang.

 

Jaki cel miał Lang dzieląc się swoją historią z innymi?

 

– Zdecydowałem się, żeby napisać tę książkę, żeby moje wspomnienia nie uleciały. Chciałem przekazać coś ze swojego życia nie tylko kolarzom, ale także innym ludziom. Mogą z tego wyciągnąć wnioski. Ta autobiografia to przekrój mojego życia od momentu urodzin, poprzez zmiany ustrojowe, polityczne, po moja karierę – zaznaczył.

 

„Zawodowiec” to historia człowieka, która spełnił wielkie marzenie, ale nigdy nie miał dość i ciągle coś pchało go do przodu. Człowieka, który dokonywał niemożliwego, gdy jako pierwszy kolarz z Europy Wschodniej został zawodowcem, a później zamienił Tour de Pologne z nieco zapomnianej imprezy w wyścig, który jest w gronie największych kolarskich imprez świata i promuje nasz kraj, jak żadne inne wydarzenie. A „Zawodowiec” to świetnie napisana, pełna anegdot i obrazów zza kulis wielkiego sportu książka, którą po prostu trzeba przeczytać.

 

Książka pojawi się w księgarniach 26 października. Już teraz można ją jednak zamawiać w księgarniach internetowych.

 

Cała wypowiedź Czesława Langa do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze