Liga Mistrzów: Arsenal i PSG jedną nogą w 1/8 finału

Choć środowi rywale Arsenalu i Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów zostawili po sobie dobre wrażenie, to nie mogą wracać do domów w dobrych nastrojach. "Kanonierzy" zdemolowali Łudogorec Razgrad 6:0, a pierwszego hat-tricka w karierze zaliczył Mesut Ozil. Z kolei paryżanie mogą być zadowoleni z wyniku 3:0 z FC Basel, który na pewno był lepszy niż ich gra. Grzegorz Krychowiak powąchał murawę w Paryżu tylko przez 10 minut.

Polski pomocnik nie wyszedł na boisko Parc de Princes od pierwszej minuty nawet mimo tego, że w składzie na spotkanie z FC Basel nie było Thiago Motty. Pod jego nieobecność u boku Matuidiego i Verrattiego wyszedł Adrien Rabiot, a Krychowiak musiał się obejść smakiem. Wychowanek Orła Mrzeżyno z niepokojem obserwował więc poczynania swoich kolegów, którzy w pierwszej połowie byli tłem dla ambitnych Szwajcarów.

Gracze z Bazylei dwukrotnie byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia, ale szczęście było przy mistrzu Francji. Już w pierwszych minutach Lang trafił bowiem w poprzeczkę, a jeszcze przed przerwą słupek bramki gospodarzy obił Doumbia. Na domiar złego dla piłkarzy FC Basel, chwila nieuwagi kosztowała ich utratę gola - ładna akcja lewą stroną i podanie do Cavaniego w 40. minucie, ostatecznie trafiły do Di Marii, który prawie rozerwał siatkę uderzeniem z kilku metrów!

W tym momencie w Londynie, Theo Walcott strzelał właśnie gola na 2:0 dla Arsenalu w starciu z Łudogorcem Razgrad. Gdyby nie świetnie broniący David Ospina, londyńczycy mogli jednak w tym momencie nawet przegrywać, bowiem kardynalne błędy popełniali środkowi obrońcy "Kanonierów". Wcześniej na prowadzenie angielski klub wyprowadził kapitalną podcinką Alexis Sanchez. To co najważniejsze miało jednak miejsce w stolicy Anglii po przerwie.

Najpierw, już w 46. minucie, rezultat na 3:0 dla Arsenalu podwyższył Alex Oxlade-Chamberlain. Kolejne trzy gole były już dziełem... Mesuta Ozila, czyli jednego z najlepszych na świecie specjalistów od asyst! Niemiecki pomocnik zaliczył pierwszego hat-tricka w karierze dzięki trafieniom z 56., 83. i 87. minuty, a każdy z goli był bardzo ładnej urody. Wynik 6:0 był jednak zdecydowanie zbyt krzywdzący dla Bułgarów, którzy pokazali ładny futbol szczególnie w pierwszej połowie.

O trzy bramki mniej stracili w pojedynku z PSG piłkarze FC Basel, którzy mimo licznych szans ostatecznie nie zdołali pokonać Alphonsa Areoli. Tymczasem w drugiej połowie do siatki gości trafiali Lucas i Cavani, a paryżanie spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. W 83. minucie na murawie pojawił się Grzegorz Krychowiak, który dołożył malutką cegiełkę do zwycięstwa PSG. Mistrzowie Francji mają na koncie 7 punktów, podobnie jak Arsenal, i obie drużyny mogą ze spokojem już patrzeć na wiosnę w LM.

Wyniki środowych meczów grupy A:

Arsenal - Łudogorec Razgrad 6:0 (2:0).

Bramki: Alexis Sanchez (12), Theo Walcott (42), Alex Oxlade-Chamberlain (46), Mesut Ozil (56, 83, 87).

Sędzia: Artur Dias (Portugalia).

Paris Saint-Germain - FC Basel 3:0 (1:0).

Bramki: Angel Di Maria (40), Lucas (62), Edinson Cavani (90+3-karny).

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy).