Liga Mistrzów: Gol Lewandowskiego w zwycięskim meczu Bayernu

W spotkaniu trzeciej kolejki grupy D Ligi Mistrzów Bayern Monachium wygrał z PSV Eindhoven 4:1, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. W drugim meczu tej grupy drużyna FK Rostów przegrała z Atletico Madryt 0:1.

Po dwóch kolejkach spotkań na czele grupy D znajdowała się ekipa Atlético Madryt, która na inaugurację wygrała 1:0 na wyjeździe z PSV Eindhoven, a w drugim meczu osiągnęła identyczny wynik w starciu z Bayernem Monachium. Mistrzowie Niemiec rywalizację w tegorocznej edycji rozpoczęli od rozgromienia 5:0 FK Rostow (jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski). Starcie wicemistrzów Rosji z ekipą PSV zakończyło się remisem 2:2.

W spotkaniu Bayern Monachium - PSV Eindhoven gospodarze dość szybko, bo już w 13. minucie, otworzyli wynik. Arjen Robben z rzutu rożnego zagrał do Thomasa Muellera, a ten – przy biernej postawie obrońców PSV - skierował piłkę do siatki. W 21. minucie było już 2:0. Po kontrze Bawarczyków piłkę z lewej strony wrzucał David Alaba, odbiła się ona jeszcze od jednego z obrońców gości, ale dotarła do Joshuy Kimmicha, który strzałem głową z najbliższej odległości podwyższył wynik na 2:0.

Piłkarze PSV nie rezygnowali, w ostatnim kwadransie pierwszej połowy przejęli inicjatywę. W 39. minucie piłkę w bramce rywali umieścił Gaston Pereiro, ale arbiter bramki nie uznał. Dwie minuty później goście mieli więcej szczęścia. Luciano Narsingh zakończył kontrę efektownym strzałem, piłka odbiła się jeszcze od wewnętrznej części słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Manuela Neuera.

Robert Lewandowski mógł zdobyć bramkę już kilka minut po wznowieniu gry, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali uderzył obok słupka. W 59. minucie piłkarze PSV nie mieli już tyle szczęścia. Po dalekim wybiciu Neuera, piłkę przejął Robben, który wpadł w pole karne i zamiast podawać do lepiej ustawionego Lewandowskiego, zdecydował się na strzał. Po jego uderzeniu Jeroen Zoet odbił futbolówkę przed siebie, a kapitan reprezentacji Polski dobił ją strzałem głową. To był drugi w tym sezonie i 34. w karierze gol Lewandowskiego w tych rozgrywkach.

Trafienie na 3:1 rozochociło Bawarczyków, którzy tworzyli kolejne groźne sytuacje pod bramką rywali. W 84. minucie strzelili czwartego gola. Thiago Alcantara wrzucił piłkę w pole karne, Robben zdołał uprzedzić bramkarza gości i strzałem głową wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik tego spotkania.

W drugim meczu tej grupy piłkarze FK Rostów przegrali 0:1 z  Atletico Madryt. Wynik meczu otworzył Yannick Carrasco, który - po podaniu Juanfrana - strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. Ekipa z Hiszpanii odniosła trzecie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów, trzecie w stosunku 1:0 i pozostała liderem grupy D.

Wyniki grupy D:

Bayern Monachium - PSV Eindhoven 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Thomas Mueller (13), 2:0 Joshua Kimmich (21), 2:1 Luciano Narsingh (41), 3:1 Robert Lewandowski (59), 4:1 Arjen Robben (84).

Sędzia: William Collum (Szkocja).

FK Rostów - Atletico Madryt 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Yannick Carrasco (62).

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy).