Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź niezbyt dobrze rozpoczęły sezon w Orlen Lidze, do której awansowały w minionym sezonie. Na inaugurację łodzianki przegrały 0:3 w Toruniu z Budowlanymi, a po meczu swoją rezygnację złożył trener Maciej Bartodziejski.

 

W środę na konferencji prasowej klub z Łodzi przedstawił nowego szkoleniowca. Został nim słowacki trener Michal Mašek, który przez ostatnie dwa sezony pełnił rolę asystenta Aleksandra Weibla w Dynamie Drezno. Wraz z tym klubem Michal Mašek dwukrotnie zdobywał mistrzostw Niemiec i grał w Lidze Mistrzyń. W sezonie 2013/2014 pełnił rolę drugiego trenera w Chemiku Police, wcześniej pracował w Allianz Stuttgart, Doprastavie Bratysłava, Senicy i przez jeden sezon był pierwszym trenerem w COP Nitra, odpowiedniku naszego SMS-u.

 

"Chciałem bardzo podziękować zarządowi klubu, który obdarzył mnie zaufaniem. Myślę, że to już czas, bym samodzielnie poprowadził zespół, cieszę się, że nastąpi to w tak renomowanej lidze, jaką jest polska ekstraklasa – mówił na konferencji prasowej Michal Mašek. Przed łodziankami teraz trudne mecze z Impelem Wrocław, MKS Dąbrowa Górnicza oraz derbowe spotkanie z Budowlanymi Łódź. - Zdajemy sobie sprawę, w którym miejscu jesteśmy. Przed nami jeszcze dużo pracy, mam nadzieję, że w tych spotkaniach pokażemy się z jak najlepszej strony, chociaż wiem, że o punkty będzie niezwykle trudno. Ale te mecze na pewno pomogą nam w tym, by w kolejnych spotkaniach z drużynami z naszego poziomu już wygrywać" – powiedział nowy trener siatkarek ŁKS.

 

 

Na konferencji prasowej klub zaprezentował również nowych partnerów. Sponsorem technicznym ŁKSCommercecon jest, podobnie jak w latach ubiegłych, firma Tomadex, właściciel marki Keeza. To właśnie w koszulkach Keeza z łódzkim motywem grać będą ełkaesianki w tegorocznych rozgrywkach Orlen Ligi. O zdrowie siatkarek ŁKS zadba z kolei Orto Med Sport, gabinety medyczne łączące tradycyjny profesjonalizm z innowacyjnymi metodami leczenia.

 

Najbliższe spotkanie łodzianki rozegrają w sobotę, o godzinie 15.00 w Atlas Arenie z Imepelm Wrocław. Przed i podczas spotkania prowadzona będzie zbiórka karmy dla zwierząt, podopiecznych współpracującego z klubem Schroniska dla Zwierząt w Łodzi przy ul. Marmurowej.