Michal Mašek nowym trenerem ŁKS Commercecon

Siatkówka
Michal Mašek nowym trenerem ŁKS Commercecon
fot. Cyfrasport

Po rezygnacji trenera Macieja Bartodziejskiego nowym szkoleniowcem beniaminka Orlen Ligi został Michal Mašek. Słowacki szkoleniowiec pracował już w polskiej ekstraklasie, w sezonie 2013/2014 był drugim trenerem Chemika Police.

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź niezbyt dobrze rozpoczęły sezon w Orlen Lidze, do której awansowały w minionym sezonie. Na inaugurację łodzianki przegrały 0:3 w Toruniu z Budowlanymi, a po meczu swoją rezygnację złożył trener Maciej Bartodziejski.

 

W środę na konferencji prasowej klub z Łodzi przedstawił nowego szkoleniowca. Został nim słowacki trener Michal Mašek, który przez ostatnie dwa sezony pełnił rolę asystenta Aleksandra Weibla w Dynamie Drezno. Wraz z tym klubem Michal Mašek dwukrotnie zdobywał mistrzostw Niemiec i grał w Lidze Mistrzyń. W sezonie 2013/2014 pełnił rolę drugiego trenera w Chemiku Police, wcześniej pracował w Allianz Stuttgart, Doprastavie Bratysłava, Senicy i przez jeden sezon był pierwszym trenerem w COP Nitra, odpowiedniku naszego SMS-u.

 

"Chciałem bardzo podziękować zarządowi klubu, który obdarzył mnie zaufaniem. Myślę, że to już czas, bym samodzielnie poprowadził zespół, cieszę się, że nastąpi to w tak renomowanej lidze, jaką jest polska ekstraklasa – mówił na konferencji prasowej Michal Mašek. Przed łodziankami teraz trudne mecze z Impelem Wrocław, MKS Dąbrowa Górnicza oraz derbowe spotkanie z Budowlanymi Łódź. - Zdajemy sobie sprawę, w którym miejscu jesteśmy. Przed nami jeszcze dużo pracy, mam nadzieję, że w tych spotkaniach pokażemy się z jak najlepszej strony, chociaż wiem, że o punkty będzie niezwykle trudno. Ale te mecze na pewno pomogą nam w tym, by w kolejnych spotkaniach z drużynami z naszego poziomu już wygrywać" – powiedział nowy trener siatkarek ŁKS.

 

 

Na konferencji prasowej klub zaprezentował również nowych partnerów. Sponsorem technicznym ŁKSCommercecon jest, podobnie jak w latach ubiegłych, firma Tomadex, właściciel marki Keeza. To właśnie w koszulkach Keeza z łódzkim motywem grać będą ełkaesianki w tegorocznych rozgrywkach Orlen Ligi. O zdrowie siatkarek ŁKS zadba z kolei Orto Med Sport, gabinety medyczne łączące tradycyjny profesjonalizm z innowacyjnymi metodami leczenia.

 

Najbliższe spotkanie łodzianki rozegrają w sobotę, o godzinie 15.00 w Atlas Arenie z Imepelm Wrocław. Przed i podczas spotkania prowadzona będzie zbiórka karmy dla zwierząt, podopiecznych współpracującego z klubem Schroniska dla Zwierząt w Łodzi przy ul. Marmurowej.

RM, siatkalks.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie