Paluch drugim trenerem Stali Gorzów

Żużel
Paluch drugim trenerem Stali Gorzów
fot. Cyfrasport

W nowym sezonie ekstraligi żużlowej Piotr Paluch będzie drugim trenerem Stali Gorzów. Dotychczas zajmował się w klubie młodzieżą - poinformował w środę KS Stal Gorzów.

Prezes klubu Ireneusz Zmora wyjaśnił, że w związku z zakończeniem wieku juniora przez Bartosza Zmarzlika i Adriana Cyfera zarząd postanowił zmienić schemat organizacyjny w pionie sportowym.

 

„Zawodnicy, których szkolił Piotr, wchodzą w skład pierwszej drużyny i będą jej integralną częścią. Na trenera Chomskiego spada odpowiedzialność za dalszy ich rozwój i wprowadzenie do pierwszego składu, w czym ma pomagać Piotr Paluch. Obaj trenerzy mają ustalić zakres obowiązków i przedłożyć go do akceptacji zarządowi” - powiedział Zmora.

 

Prezes dodał, że trenerzy odpowiadają nie tylko za szkolenie juniorów, którzy będą walczyć w przyszłym sezonie o miejsce w pierwszym składzie, ale również za przygotowanie adeptów do egzaminu na licencję żużlową.

 

Ponadto na ich barkach spoczywa ogólnorozwojowe przygotowanie zawodników do sezonu oraz nadzór nad pracą dwóch mechaników klubowych i osób odpowiedzialnych za przygotowanie toru.

 

„Cieszę się, że nadal będę z ukochanym klubem i drużyną, ponieważ sercem jestem związany ze Stalą i jej kibicami. Stanisław Chomski jest pierwszym trenerem, a ja będę mu pomagał tak, aby kibice byli dumni z naszej Staleczki” - dodał Paluch.

 

46-letni Piotr Paluch jest wychowankiem i byłym żużlowcem gorzowskiego klubu. Startował w jego barwach przez 21 lat. Karierę zawodniczą zakończył w 2009 roku, w Starcie Gniezno.

 

W 2011 roku został szkoleniowcem Stali zastępując na tym stanowisku Czesława Czernickiego. Zespół wywalczył wówczas brąz, a rok później sięgnął po srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski.

 

W 2014 roku Stal pod wodzą Palucha została mistrzem kraju po 31 latach przerwy. W kolejnym sezonie żużlowcy z Gorzowa prezentowali się jednak poniżej oczekiwań i Piotra Palucha zastąpił Stanisław Chomski.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze