Polscy hokeiści pokonali Bangladesz

Inne
Polscy hokeiści pokonali Bangladesz
fot. Facebook

Przebywający na krótkim zgrupowaniu w Wałczu polscy hokeiści na trawie pokonali Bangladesz 1:0 (0:0) w towarzyskim meczu. Obie reprezentacje zagrają ze sobą jeszcze dwukrotnie.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach, przy stale padającym deszczu. Zdaniem trenera reprezentacji Polski Karola Śnieżka, zwycięstwo jego podopiecznych mogło być znacznie wyższe.

 

"Do przerwy powinniśmy prowadzić już 3:0. Pogoda nas jednak nie oszczędzała, ale to chyba rywale bardziej odczuli. Zobaczymy jak to będzie wygladać w kolejnych spotkaniach" - powiedział szkoleniowiec.

 

Azjaci obecnie przebywają na trzytygodniowym tournee po Europie. Po meczach z biało-czerwonymi, zagrają w Niemczech i Holandii w drużynami ligowymi.

 

"Bangladesz jest gospodarzem drugiej rundy Ligi Światowej i liczy na awans do kolejnej fazy. Wówczas prawdpodobnie przyjdzie mu zagrać na turnieju w Europie, dlatego chcą lepiej poznać europejski hokej. My z kolei jesteśmy

na etapie budowania drużyny w perspektywie igrzysk olimpijskich w Tokio. Mamy w składzie trochę młodych zawodników, co nie oznacza jednak, że rezygnujemy z tych bardziej doświadczonych" - podkreślił Śnieżek.

 

Kolejne spotkania zaplanowano na czwartek (godzina 18.00) i piątek (godzina 11.00).

 

Polska - Bangladesz 1:0 (0:0)

 

Bramka: Ryszard Wiśniewski (60-krótki róg).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze