Polski kolarz wicemistrzem Europy

Adrian Tekliński zdobył srebrny medal w wyścigu scratch w pierwszym dniu rozgrywanych w Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Dobrze zaprezentowały się także obie drużyny w wyścigu na 4 km na dochodzenie.

Startujące w odmłodzonym składzie biało-czerwone dokonały nie lada sztuki, wyprzedzając w eliminacjach Brytyjki. Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik i Nikol Płosaj uzyskały drugi wynik - 4.28,432. Szybciej pojechały tylko Włoszki (4.26,413), a Brytyjki, mające w swoich szeregach dwie dwie mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro Katie Archibald i Elinor Barker, były dopiero trzecie (4.29,732).

W czwartek w drugiej rundzie Polki zmierzą się właśnie z reprezentantkami Wielkiej Brytanii.

Wcześniej w eliminacjach tej konkurencji mężczyzn Adrian Tekliński, Dawid Czubak, Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski o ponad dwie sekundy poprawili rekord Polski wynikiem 4.05,161. Dało im awans z ósmej pozycji do drugiej rundy, w której w czwartek będą się ścigać z piątym zespołem eliminacji - Holandią.

Wieczorem Tekliński zdobył pierwszy medal dla polskiej ekipy. W wyścigu scratch (na kreskę) finiszował na drugim miejscu, ustępując tylko Szwajcarowi Gaelowi Suterowi.

W wyścigu eliminacyjnym Katarzyna Pawłowska, która w sobotę ścigała się jeszcze w szosowych mistrzostwach świata w Katarze, zajęła szóste miejsce. Zwyciężyła inna uczestniczka MŚ w Dausze, srebrna medalistka w wyścigu ze startu wspólnego Holenderka Kirsten Wild.