Zengota na dłużej w Fogo Unii Leszno

Żużel
Zengota na dłużej w Fogo Unii Leszno
fot. Cyfrasport

Grzegorz Zengota przedłużył kontrakt z Fogo Unią na kolejny rok - poinformował wielkopolski klub. Dla 28-letniego żużlowca będzie to już piąty sezon startów w barwach leszczyńskiego klubu.

Fogo Unia, siódma drużyna zakończonego niedawno sezonu, w ostatnich dniach podpisała kilka nowych kontraktów i prawie skompletowała skład na kolejny rok. Umowy przedłużyli Rosjanin Emil Sajfutdinow, Duńczyk Peter Kildemand oraz Piotr Pawlicki. W środę klub oficjalnie poinformował, że Zengota również zdecydował się na pozostanie w zespole ubiegłorocznego mistrza Polski.

 

"Grzegorz startuje u nas od 2013 roku i z każdym kolejnym sezonem staje się coraz lepszym żużlowcem. To bardzo ambitny zawodnik, który stawia sobie poprzeczkę za każdym razem coraz wyżej. Chcieliśmy, żeby Zengi startował u nas w przyszłym roku, a on sam również wyrażał chęć jazdy w naszym zespole. Odbyliśmy kilka rozmów i doszliśmy do porozumienia" - powiedział prezes Fogo Unii Piotr Rusiecki, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

 

Leszczynianie w przyszłorocznych rozgrywkach wystąpią w niemal niezmienionym składzie. Ważne kontrakty mają juniorzy Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Pod znakiem zapytania stoi dalsza jazda w Lesznie innego duńskiego żużlowca Nicki Pedersena oraz Tobiasza Musielaka.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze