LE: Pewne zwycięstwa Szachtara i Fiorentiny. Z Polaków grał tylko Jędrzejczyk

W meczach Ligi Europy, które rozpoczęły się o godzinie 19:00 efektowne zwycięstwa odniósł Szachtar Donieck oraz AC Fiorentiny. Ukraińcy pokonali aż 5:0 belgijski Gent, z kolei ekipa z Florencji nie dała większych szans Libercowi. Czesi musieli uznać wyższość Włochów, którzy zwyciężyli na wyjeździe 3:1. Prawdziwy dreszczowiec obejrzeli kibice w Ankarze, gdzie Osmanlispor zremisował 2:2 z Villarrealem.

W wyjściowym składzie tureckiej drużyny zabrakło Łukasza Szukały, który nie zmieścił się nawet w kadrze meczowej. Wynik spotkania w 23. minucie otworzył rumuński napastnik Raul Rusescu. 60. sekund później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0.

Po przerwie sytuacja gospodarzy mocno się skomplikowała. Mehmet Guven w 53. minucie został ukaranym czerwoną kartką za faul w polu karnym. Jednak Rafael Santos Borre nie potrafił zamienić jedenastki na gola kontaktowego. Podrażniona „Żółtka Łódź Podwodna” już w 56. minucie zanotowała trafienie kontaktowe za sprawą Alfreda N'Diaye’a. Hiszpanie poszli za ciosem i kwadrans przed końcem wyrównał Pato.

Powodów do radości nie miał Artur Jędrzejczyk oraz jego FK Krasnodar. Ekipa reprezentanta Polski przed własną publicznością, na nowym stadionie uległa liderowi grupy - Schalke 04. Jedynego gola w Krasnodarze na nowo otwartym obiekcie strzelił Evgen Konoplyanka. Ukraiński skrzydłowy popisał się atomowym strzałem zza pola karnego.

Pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Europy odniósł Inter. Mediolańczycy pokonali na San Siro 1:0 FC Southampton. Wynik spotkania w 67. minucie ustalił reprezentant Włoch - Antonio Candreva.

W pozostałych meczach Ajax Amsterdam zremisował na wyjeździe 2:2 z Celtą Vigo. Hapoel Beer Szewa uległ na własnym terenie Sparcie Praga 0:1. Z kolei PAOK Saloniki nie sprostał na wyjeździe Karabachowi Agdam. Azerska drużyna wygrała pewnie 2:0, a wynik czwartkowej potyczki otworzył były pomocnik Jagiellonii Białystok - Dani Quintana.