Złoty medal polskich sprinterów na ME w kolarstwie torowym!

Drużyna sprinterów w składzie: Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński i Mateusz Rudyk zdobyła złoty medal mistrzostw Europy. Na welodromie w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines biało-czerwoni pewnie pokonali w finale Brytyjczyków.

To pierwszy złoty medal Polaków w tej olimpijskiej konkurencji, od kiedy mistrzostwa Europy są rozgrywane w formule elity. Przed rokiem w szwajcarskim Grenchen podopieczni Andrzeja Tołomanowa, startujący w innym składzie (Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel), wywalczyli srebro.

W czwartek w eliminacjach Bielecki, Mateusz Lipa i Rudyk najpierw uzyskali czwarty wynik (43,751), a w pierwszej rundzie, od której Lipę zastąpił Kuczyński, osiągnęli drugi rezultat (43,358).

W decydującym wyścigu Polacy już po pierwszej zmianie mieli przewagę 0,2 sekundy nad Brytyjczykami i swobodnie z nimi wygrali, osiągając wynik 43,211. Rywale uzyskali czas 43,398.