Abu Dhabi Tour: Cavendish z koszulką lidera

Brytyjczyk Mark Cavendish z ekipy Dimension Data wygrał drugi etap i dzięki 10-sekundowej bonifikacie zdobył koszulkę lidera wyścigu kolarskiego Abu Dhabi Tour. Najlepszy z Polaków, Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) zajął 12. miejsce.

Podobnie jak dzień wcześniej Michał Kwiatkowski (Sky) przyjechał za główną grupą. Został sklasyfikowany na 103. pozycji ze stratą 3.06 do zwycięzcy.

Cavendish, który kilka dni temu zdobył w Katarze srebrny medal mistrzostw świata, najszybciej finiszował w Abu Zabi, wyprzedzając trzech Włochów - Elię Vivianiego (Sky), Andreę Guardiniego (Astana) oraz mającego polskie pochodzenie Jakuba Mareczko (Wilier-Southeast).

W klasyfikacji generalnej Brytyjczyk wyprzedza o cztery sekundy innego Włocha, triumfatora pierwszego etapu Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) oraz o pięć sekund Belga Jensa Keukeleire (Orica). Banaszek jest 22. ze stratą 17 sekund. (PAP)

Czteroetapowy wyścig zakończy się w niedzielę.