ME w kolarstwie torowym: Srebrny medal Kaczkowskiej

Justyna Kaczkowska zdobyła na torze kolarskim w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines srebrny medal mistrzostw Europy w wyścigu na 3 km na dochodzenie. W finale 19-letnia Polka przegrała o ponad trzy sekundy z Brytyjką Katie Archibald.

Kaczkowskiej nie udało się poprawić wyniku z eliminacji (3.31,736). W finale uzyskała czas 3.33,188, a jej rywalka, złota medalistka olimpijska z Rio de Janeiro w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie, osiągnęła rezultat 3.29,878.

To czwarty medal dla ekipy biało-czerwonych w tej imprezie. W poprzednich dniach złoty wywalczyła drużyna sprinterów, a srebrne - drużyna kobiet na 4 km na dochodzenie oraz Adrian Tekliński w wyścigu scratch.

W piątek wystartuje jeszcze Katarzyna Pawłowska, która będzie bronić tytułu w wyścigu punktowym, oraz rywalizujący w omnium Tekliński.