Bundesliga: Borussia Dortmund uratowała remis w doliczonym czasie gry!

Takiego wyniku nikt się nie spodziewał! Borussia Dortmund niespodziewanie zremisowała na wyjeździe z zamykającym tabelę FC Ingolstadt 04 3:3. W doliczonym czasie gry punkt gościom uratował rezerwowy Christian Pulisic!

Kibice i eksperci skazywali FC Ingolstadt 04 na pożarcie. Jeden remis i sześć porażek - tak wyglądał bilans podopiecznych Markusa Kauczinskiego przed sobotnim meczem, więc próżno się temu dziwić. Tymczasem doszło do ogromnej niespodzianki!

Gospodarze schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzenie. Chociaż Pierre-Emerick Aubameyang strzelił kontaktowego gola w 59. minucie, to odpowiedź rywali była błyskawiczna. Minęło kilkanaście sekund i było 3:1! Goście grali jednak do końca. Na listę strzelców wpisał się najpierw Adrian Ramos, natomiast w 91. minucie do remisu doprowadził Pulisic.

Remis to jednak rozczarowanie dla Thomasa Tuchela. Trener BVB może się jednak zasłaniać faktem, że nie mógł skorzystać z ośmiu piłkarzy, między innymi z Marcela Schmelzera, Svena Bendera czy Andre Schuerrle.

Cały mecz w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek. Jeśli chodzi o mecze, które rozpoczęły się o godzinie 15:30, spośród biało-czerwonych na boisku zameldował się także Eugen Polanski. Pomocnik TSG 1899 Hoffenheim wszedł w 58. minucie za Sebastiana Rudego. Jego drużyna pewnie pokonała Bayer Leverkusen 3:0.

Pełne 90 minut wśród rezerwowych spędzili Paweł Olkowski (1.FC Koeln), Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) i Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg). Dla tego ostatniego to najbardziej bolesna sytuacja. Do tej pory, gdy był zdrowy, zawsze wychodził w pierwszym składzie. Nowy trener Wilków Valerian Ismael najwyraźniej nie jest przekonany do reprezentanta Polski, bo nie dał mu szansy na grę.

Wyniki sobotnich meczów 8. kolejki Bundesligi:

Bayer Leverkusen - TSG 1899 Hoffenheim 0:3 (0:1)

Bramki: Kerem Demirbay 15, Sandro Wagner 49, Steven Zuber 60

Czerwona kartka: Kevin Volland (6, Bayer Leverkusen)

FC Ingolstadt 04 - Borussia Dortmund 3:3 (2:0)

Bramki: Almog Cohen 6, Dario Lezcano 24, 59 - Pierre-Emerick Aubameyang 59, Adrian Ramos 69, Christian Pulisic 90+1

Hertha Berlin - 1.FC Koeln 2:1 (1:0)

Bramki: Vedad Ibisević 13, Niklas Stark 74 - Anthony Modeste 65

SC Freiburg - FC Augsburg 2:1 (0:0)

Bramka: Maximilian Philipp 66, Nils Petersen 78 - Halil Altintop 84

SV Darmstadt 98 - VfL Wolfsburg 3:1 (1:0)

Bramki: Anis Ben-Hatira 25, Laszlo Kleinheiser 69, Sandro Sirigu 76 - Mario Gomez 60

Czerwona kartka: Jeffrey Bruma (VfL Wolfsburg, 24)