ME w kolarstwie torowym: Staniszewski tuż za podium

Daniel Staniszewski zajął czwarte miejsce w wyścigu na 4 km na dochodzenie w mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, które odbywają się Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem. W pojedynku o brąz nieznacznie przegrał z Holendrem Dionem Beukeboomem.

Złoty medal zdobył reprezentant gospodarzy Corentin Ermenault. Drugi z polskich kolarzy, Szymon Sajnok uzyskał w eliminacjach ósmy czas.

W wyścigu punktowym tytułu bronił Wojciech Pszczolarski. Zdobył punkty na pięciu z 16 premiowanych finiszów, co wystarczyło do zajęcia siódmej lokaty. Zwyciężył w wielkim stylu Duńczyk Niklas Larsen, dublując część rywali trzy razy, a część dwukrotnie, z wyjątkiem Belga Kenny'ego De Ketele, który stracił do niego jedno okrążenie.

W omnium, rozgrywanym w nowej formule (cztery konkurencje wytrzymałościowe jednego dnia) startowała Daria Pikulik, ale po wypadku w otwierającym rywalizację wyścigu scratch musiała się wycofać. Mistrzynią Europy została Brytyjka Katie Archibald.

W sprincie triumfował Rosjanin Paweł Jakuszewski. Kamil Kuczyński i Mateusz Rudyk, którzy w drużynie sprinterskiej zdobyli złoty medal, odpadli dzień wcześniej w 1/8 finału i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 11. i 12. miejscu.

Polacy wywalczyli dotychczas na podparyskim welodromie pięć medali: złoty - drużyna sprinterów, trzy srebrne - drużyna kobiet na 4 km na dochodzenie, Adrian Tekliński w wyścigu scratch i Justyna Kaczkowska w wyścigu na 3 km, oraz brązowy - Katarzyna Pawłowska w punktowym. Zawody zakończą się w niedzielę.