Orlen Liga: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza odwoła się od walkowera

Siatkówka
Orlen Liga: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza odwoła się od walkowera
fot. PAP

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza odwoła się od walkowera orzeczonego po meczu z Developres SkyRes Rzeszów w związku ze zbyt dużą liczbą zagranicznych siatkarek grających w barwach dąbrowskiego zespołu.

Dąbrowianki we własnej hali wygrały mecz inauguracyjnej kolejki 3:0, ale decyzją prowadzącej rozgrywki Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej wynik został zmieniony na 0:3 po 0:25 w każdym secie.

 

„Będziemy się odwoływać, bo uważamy, że działaliśmy zgodnie z literą prawa” – powiedział prezes MKS Robert Koćma.

 

W zespole MKS gra urodzona w Belgii Dominika Sobolska.

 

„Mieliśmy zapewnienie, że będzie mogła grać jako Polka. Jesteśmy mocno zszokowani taką decyzją. Na tej podstawie został zbudowany zespół. Do Dominiki dopasowywane były dziewczyny zza granicy, bo wiedzieliśmy, że limity mamy pod kontrolą. Jesteśmy mocno zszokowani taką decyzją. Wierzymy, że wszystko szybko się wyjaśni” – dodała Magdalena Śliwa, asystentka trenera Juana Manuela Serramalery.

 

W piśmie MKS do PLPS działacze zwrócili uwagę, że Sobolska podpisała kontrakt 2 marca 2016, przed wejściem w życie nowych przepisów w kwestii obcokrajowców.

 

„Zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami powinna być traktowana do końca sezonu 2016/2017 jako zawodniczka krajowa. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z PLPS i z otrzymanych informacji jasno wynikało, że tak będzie” – zauważył Koćma.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze