Piłkarze Arsenalu nie sprawili prezentu z okazji 67. urodzin trenera Arsene'a Wengera. Bezbramkowy remis przerwał tym samym serię siedmiu kolejnych zwycięstw "Kanonierów". Goście zagrali bardzo mądrze w obronie, a do tego wyprowadzali bardzo szybkie kontrataki, które mogły wyrządzić sporą krzywdę faworytowi.

Jednym z tych, którzy w ekspresowym tempie przemieszczali się z jednego pola karnego do drugiego, był Adama Traore - 20-letni skrzydłowy, który dosyć niespodziewanie zaczął mecz w podstawowym składzie. Był to dobry wybór, bo jego dyspozycja była tego dnia co najmniej niezła. Przede wszystkim warto się jednak skupić się na jego szybkości.

Jak wyliczyło "El Mundo Deportivo" Traore podczas jego sprintu osiągnął prędkość 37 km/h! To nowy rekord Premier League, bo poprzedni rekordzista Moussa Sissoko był o 1,5 km/h wolniejszy. Całkiem niezły debiut w lidze, szkoda tylko, że nie zdołał po takim rajdzie trafić do siatki.

 

Adama Traore to wychowanek Barcelony. W 2015 roku przeniósł się do Aston Villi, a od obecnego sezonu jest graczem Middlesbrough.