EPICENTER: Ćwierćfinałowe spotkania rozstrzygnięte, Dignitas i SK Gaming z awansem

E-sport
EPICENTER: Ćwierćfinałowe spotkania rozstrzygnięte, Dignitas i SK Gaming z awansem

Po emocjonujących zmaganiach fazy grupowej turnieju EPICENTER Moscow nadszedł czas na ćwierćfinały. Te wyłonić miały między innymi jutrzejszego półfinałowego przeciwnika dla polskiej formacji Virtus.pro. Okazało się, że Filip 'NEO' Kubski i jego partnerzy znów zmierzą się z niezwykle silnymi Brazylijczykami z SK Gaming. Z Natus Vincere powalczy z kolei Team Dignitas.

Od kilku dni sympatycy wirtualnych zmagań z całego świata obserwują niezwykle elektryzujące rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive pod nazwą EPICENTER Moscow. Po fazie grupowej z zawodów odpadły dwie znane formacje - Ninjas in Pyjamas oraz HellRaisers. O ile niepowodzenie tej drugiej nikogo specjalnie nie dziwi, to jednak po legendarnych Szwedach wielu fanów spodziewało się lepszego rezultatu. Dziś z kolei byliśmy świadkami meczów ćwierćfinałowych pomiędzy G2 Esports i SK Gaming, a także Fnatic oraz Team Dignitas

W pierwszym pojedynku padł wynik 2:1 po dość jednostronnym spotkaniu. Na pierwszej mapie, de_train, było aż 16:0 dla SK Gaming. Później rewanżu dokonali na de_dust2 rywale z G2. Na rozstrzygającej lokacji to jednak Canarinhos byli lepsi o całe pięć oczek. 

Drugie spotkanie pomiędzy Fnatic i Dignitas także zakończyło się rezultatem 2:1. Tutaj walka była nieco bardziej wyrównana. Pierwsza mapa, de_train, należała do Szwedów, którzy zdołali osiągnąć rezultat 16:9. Później dla Olofmeistera i spółki było już tylko gorzej. Wkrótce bowiem zrehabilitowali się Duńczycy wygrywając 16:4 na de_cbble. Dzieło zwieńczyli mniej więcej godzinę później pokonując Fnatic 16:13.

Tym samym poznaliśmy pary półfinałowe turnieju EPICENTER Moscow, które swoje mecze rozegrają już jutro. Rywalem Virtus.pro będzie znów niezwykle silne SK Gaming. Z Team Dignitas zmierzy się z kolei Natus Vincere. Start już o godzinie 10:00.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze