Orlen Liga: Drugie zwycięstwo Budowlanych

W spotkaniu drugiej kolejki Orlen Ligi siatkarki Developres SkyRes Rzeszów przegrały z Budowlanymi Łódź 1:3. O porażce gospodyń przesądziły ogromne kłopoty gospodyń z przyjęciem zagrywki. Siatkarki Budowalnych popisały się dziesięcioma asami serwisowymi.

Starcie Developresu SkyRes Rzeszów z Budowlanymi Łódź zapowiadało się interesująco, gdyż obie ekipy mają w obecnym sezonie ambicje namieszania w czołówce ekstraklasy. Ekipa z Podkarpacia w pierwszym spotkaniu przegrała na wyjeździe 0:3 z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza, ale za tę konfrontację ma być przyznany walkower z powodu zbyt dużej liczby zagranicznych siatkarek grających w barwach ekipy Tauronu. Siatkarki Budowlanych, mimo porażki w pierwszej odsłonie, zgarnęły trzy punkty w meczu z Legionovią.

Premierowy set meczu Developres - Budowlani miał na początku wyrównany przebieg (5:5, 10:10). Od stanu 13:13 rozpoczął się kluczowy moment tej partii: seria ośmiu akcji wygrana przez  przyjezdne (18:21). Kapitalnie zagrywała Sylwia Pycia (trzy asy serwisowe!), słabszy okres przeżywała Klaudia Kaczorowska, ale też reszta drużyny długo nie potrafiła wyjść z dołka. Skuteczny blok dał Budowlanym piłkę setową (16:24), a atak Heike Beier zakończył tę partię.

Druga odsłona była już bardziej zacięta. Na przestrzeni seta minimalną przewagę utrzymywały gospodynie, które w końcówce odskoczyły na cztery oczka (20:16). Siatkarki Budowlanych nie rezygnowały jednak: najpierw wygrały trzy akcje z rzędu, łapiąc kontakt z rywalkami (21:20), a następnie wyrównały po asie serwisowym Sylwi Pyci. Set zakończył się rywalizacją na przewagi, w której górą były gospodynie.

W trzeciej partii znów górą były łodzianki. Gra obu ekip falowała. Przyjezdne wygrały najpierw trzy (4:6), później cztery kolejne akcje (6:10), by w kolejnych pozwolić rywalkom na odrobienie strat (10:10). Później trzy akcje wygrały łodzianki (10:13), by w kolejnych akcjach stracić cztery oczka (14:13), a następnie znów wygrać cztery piłki z rzędu (14:17)... W końcówce łodzianki odskoczyły na kilka punktów, a skuteczny atak Sylwii Pyci ustalił wynik tej partii na 21:25.

Czwartego seta od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie (4:1, 9:3), ale w środkowej części seta całkowicie oddały inicjatywę rywalkom. Znów oglądaliśmy serie akcji wygranych przez siatkarki Budowalnych:  najpierw siedem (9:10), a potem pięć (10:15), które właściwie przesądziły o losach tej rywalizacji. W końcówce gospodynie zerwały się jeszcze do walki, zmniejszyły straty (22:24), ale atak Julii Twardowskiej zakończył tę konfrontację. MVP: Sylwia Pycia.

Developres SkyRes Rzeszów - Budowlani Łódź 1:3 (17:25, 26:24, 21:25, 22:25)

Developres SkyRes: Magdalena Hawryła, Adela Helic, Anna Kaczmar, Klaudia Kaczorowska, Kremena Kamenova, Katarzyna Mróz - Lucyna Borek (libero) oraz Ewa Śliwińska, Katarzyna Żabińska, Patrycja Flakus.

Budowlani: Heike Beier, Martyna Grajber, Kaja Grobelna, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Pavla Vincourova - Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Julia Twardowska.

***

W drugim niedzielnym meczu swe pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie odniosły siatkarki Atomu Trefla Sopot, które w trzech setach pokonały ekipę PTPS Piła. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki (MVP) spotkania zgarnęła Natalia Gajewska.

Atom Trefl Sopot - PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:22, 25:19)

Atom Trefl: Magdalena Damaske, Natalia Gajewska, Karolina Goliat, Justyna Łukasik, Beata Mielczarek, Małgorzata Skorupa - Klaudia Kulig (libero)
PTPS: Alexis Austin, Beta Dumancic, Anita Kwiatkowska, Karolina Piśla, Anna Stencel, Emilia Szubert - Agata Babicz (libero) - Alicja Markiewicz (libero), Żaneta Baran, Sylwia Kucharska, Adrianna Kukulska, Oliwia Urban.