KSW: Khalidov i Materla w TOP 15 światowego rankingu!

Sporty walki

Michał Materla (24-5, 6 KO, 12 SUB) znalazł się na 13. miejscu w najnowszym rankingu kategorii średniej przygotowanym przez portal FightMatrix.com. Na 10. miejscu sklasyfikowany został natomiast Mamed Khalidov (32-4-2, 12 KO, 17 SUB), a na 20. Krzysztof Jotko (18-1, 5 KO, 2 SUB).

Liderem rankingu w kategorii średniej portalu FightMatrix.com jest oczywiście mistrz UFC Michael Bisping, który 8 października na gali UFC 204 pokonał Dana Hendersona (32-15, 16 KO, 2 SUB). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Luke Rockhold (15-3, 4 KO, 9 SUB), a podium zamyka były mistrz UFC Chris Weidman (13-1, 6 KO, 3 SUB). Najwyższą lokatę z polskich zawodników zajmuje Mamed Khalidov (10.), a Michał Materla (13.) znajduje się tylko trzy pozycje niżej.

Ostatnie tygodnie Materla może zaliczyć do niezwykle udanych. Na KSW 36 w Zielonej Górze po kapitalnym występie pokonał przez nokaut niezwykle niebezpiecznego Brazylijczyka Rousimara Palharesa (18-8, 15 SUB). Obecnie szczecinianin przebywa w Stanach Zjednoczonych w słynnym klubie AKA (American Kickboxing Academy), gdzie pomaga w przygotowaniach byłemu mistrzowi UFC w kategorii średniej Luke'owi Rockholdowi , a co więcej Materla znajdzie się w jego narożniku podczas listopadowej walki z Jacare Souzą (23-4, 1 NC, 3 KO, 16 SUB) w Melbourne.